Strategia Rozwoju Gminy i Miasta Gryfów Ślaski na lata 2014 – 2020
Kwisonalia Greiffenberg Kolej Dolnośląska


Strona główna » Ochrona zdrowia

28-09-2011

BIAŁA NIEDZIELA w Zgorzelcu dla mieszkańców Gryfowa Śląskiego

W dniu 25 września 2011 roku w Wielospecjalistycznym Szpitalu im. Jana Pawła II – Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego połączone z obchodami „Dnia Serca” w formie tzw. „Białej Niedzieli” 

 


Wszyscy chętni mogli wykonać m.in. bezpłatne badania ciśnienia krwi i poziomu cukru we krwi oraz skorzystać, bez skierowania, z darmowych porad lekarza pediatry, laryngologa, ginekologa, okulisty, chirurga, ortopedy, neurologa, urologa, lekarza internisty, zwiedzić nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy i posłuchać prelekcji nt. nowości w dziedzinie sprzętu medycznego oraz zdrowej żywności.
Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski w tym dniu zorganizował dla mieszkańców, dwoma autobusami, bezpłatny przejazd do Zgorzelca.
Z możliwości tej skorzystało 56 osób w tym 12-cioro członków zespołu „Gryfowianie”, którzy umilali czas przejazdu śpiewem i muzyką oraz swoim występem uświetnili imprezę w Zgorzelcu. 
Na miejscu grupą zaopiekowały się dwie pielęgniarki zatrudnione w zgorzeleckim szpitalu. Pani Katarzyna Romanowska i Pani Renata Celuch. Panie poświęciły na to swój wolny czas za co im serdecznie dziękujemy. Pomogły zlokalizować miejsca „plenerowych” gabinetów specjalistycznych oraz zapoznały grupę  z wachlarzem oferowanych badań. Następnie zaprowadziły pacjentów zainteresowanych wizytą u kardiologa do gabinetu  lekarza, który przyjmował pacjentów i wykonywał badania USG serca tylko dla grupy gryfowskiej. Z porad tego specjalisty skorzystało około 30 osób. Nasi mieszkańcy spotkali się z miłą i fachową pomocą. I choć nie wszystkie specjalistyczne badania można było wykonać na miejscu, to pacjenci zostali ukierunkowani do dalszego leczenia.
Nadwątlone, w kolejkach do specjalistów, siły można było odbudować energetyczną grochówką serwowaną przez kuchnię szpitalną, gorącymi kiełbaskami czy dla wegetarian bananami. W tym dniu sprzyjała nam nawet pogoda.
Zmęczeni lecz zadowoleni mieszkańcy Gryfowa Śląskiego, z nadzieją na lepsze „medyczne jutro” w Gryfowie Śląskim,  późnym popołudniem wrócili do domu.
P.S. Bardzo serdecznie dziękuję Pani Teresie Wolskiej – inspektor do spraw infr. społ. Urzędu GiM w Gryfowie Śląskim za sprawne i profesjonalne przygotowanie całej wyżej opisanej akcji.
(- ) Olgierd Poniźnik 
Burmistrz Gryfowa Śląskiego 

Wszyscy chętni mogli wykonać m.in. bezpłatne badania ciśnienia krwi i poziomu cukru we krwi oraz skorzystać, bez skierowania, z darmowych porad lekarza pediatry, laryngologa, ginekologa, okulisty, chirurga, ortopedy, neurologa, urologa, lekarza internisty, zwiedzić nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy i posłuchać prelekcji nt. nowości w dziedzinie sprzętu medycznego oraz zdrowej żywności. Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski w tym dniu zorganizował dla mieszkańców, dwoma autobusami, bezpłatny przejazd do Zgorzelca. Z możliwości tej skorzystało 56 osób w tym 12-cioro członków zespołu „Gryfowianie”, którzy umilali czas przejazdu śpiewem i muzyką oraz swoim występem uświetnili imprezę w Zgorzelcu.  Na miejscu grupą zaopiekowały się dwie pielęgniarki zatrudnione w zgorzeleckim szpitalu. Pani Katarzyna Romanowska i Pani Renata Celuch. Panie poświęciły na to swój wolny czas za co im serdecznie dziękujemy. Pomogły zlokalizować miejsca „plenerowych” gabinetów specjalistycznych oraz zapoznały grupę  z wachlarzem oferowanych badań. Następnie zaprowadziły pacjentów zainteresowanych wizytą u kardiologa do gabinetu  lekarza, który przyjmował pacjentów i wykonywał badania USG serca tylko dla grupy gryfowskiej. 


Z porad tego specjalisty skorzystało około 30 osób. Nasi mieszkańcy spotkali się z miłą i fachową pomocą. I choć nie wszystkie specjalistyczne badania można było wykonać na miejscu, to pacjenci zostali ukierunkowani do dalszego leczenia. Nadwątlone, w kolejkach do specjalistów, siły można było odbudować energetyczną grochówką serwowaną przez kuchnię szpitalną, gorącymi kiełbaskami czy dla wegetarian bananami. 


W tym dniu sprzyjała nam nawet pogoda. Zmęczeni lecz zadowoleni mieszkańcy Gryfowa Śląskiego, z nadzieją na lepsze „medyczne jutro” w Gryfowie Śląskim,  późnym popołudniem wrócili do domu.


P.S. Bardzo serdecznie dziękuję Pani Teresie Wolskiej – inspektor do spraw infr. społ. Urzędu GiM w Gryfowie Śląskim za sprawne i profesjonalne przygotowanie całej wyżej opisanej akcji.(- ) Olgierd Poniźnik 

Burmistrz Gryfowa Śląskiego 


Zapraszamy do fotogaleri.

Pozycjonowanie: Taxi Gryfów Śląski Bielak-Systemy

Adres:

Urząd Gminy i Miasta
ul. Rynek 1 59-620 Gryfów Śląski
Konto: PKO BP SA 77 1020 2124 0000 8402 0011 0106

Godziny pracy:

poniedzialek 8.00 - 17.00
wtorek-czwartek 7.30 - 15.30
piatek 7.30 - 14.30

Kontakt:

telefon sekretariat:
75 78 13 552
Fax 75 78 13 916
email: