Strategia Rozwoju Gminy i Miasta Gryfów Ślaski na lata 2014 – 2020


Kwisonalia Greiffenberg Kolej Dolnośląska
Strona główna » Z Regionu

07-05-2018

Błazeńskie przypadki Ruphusa Raphusa


1 maja Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Gryfowie Śląskim zaprosił na spotkanie z Rufim Rafim. 

1 maja Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Gryfowie Śląskim zaprosił na spotkanie z Rufim Rafim. 


 


Zagubiony w czasie średniowieczny błazen Ruphus Raphus pojawił się w naszych czasach na gryfowskim rynku. W spotkaniu z widzami z XXI wieku nie zabrakło zuchwałych psikusów, frywolnych żartów, chwil niepewności i strachu przy ekwilibrystycznych sztuczkach oraz zaskakujących zwrotów akcji. Po spektaklu Ruphus Raphus wraz ze swymi kompanami przeprowadził różnorodne warsztaty i animacje. Nie zabrakło nauki chodzenia na szczudłach, średniowiecznych zabaw czy robienia lalek - motanek.
Rufi Rafi, a właściwie Rafał Biesiada to twórca Teatru Czerwona Walizka. Jest animatorem kultury,  pedagogiem, pomysłodawcą Festiwalu Sztuk Przeróżnych CYRKI NOWE. Głównymi jego realizacjami są spektakle jednego klauna, choć obecnie skład tworzą również kuglarze, którzy eksperymentują, korzystając z elementów sztuk cyrkowych, teatru, performansu, sztuk plastycznych i zabaw edukacyjnych.
Anna Michalkiewicz

Zagubiony w czasie średniowieczny błazen Ruphus Raphus pojawił się w naszych czasach na gryfowskim rynku. W spotkaniu z widzami z XXI wieku nie zabrakło zuchwałych psikusów, frywolnych żartów, chwil niepewności i strachu przy ekwilibrystycznych sztuczkach oraz zaskakujących zwrotów akcji. Po spektaklu Ruphus Raphus wraz ze swymi kompanami przeprowadził różnorodne warsztaty i animacje. Nie zabrakło nauki chodzenia na szczudłach, średniowiecznych zabaw czy robienia lalek - motanek.Rufi Rafi, a właściwie Rafał Biesiada to twórca Teatru Czerwona Walizka. Jest animatorem kultury,  pedagogiem, pomysłodawcą Festiwalu Sztuk Przeróżnych CYRKI NOWE. Głównymi jego realizacjami są spektakle jednego klauna, choć obecnie skład tworzą również kuglarze, którzy eksperymentują, korzystając z elementów sztuk cyrkowych, teatru, performansu, sztuk plastycznych i zabaw edukacyjnych.


Anna Michalkiewiczgaleria fotografii

Pozycjonowanie: Taxi Gryfów Śląski Bielak-Systemy

Adres:

Urząd Gminy i Miasta
ul. Rynek 1 59-620 Gryfów Śląski
Konto: PKO BP SA 77 1020 2124 0000 8402 0011 0106

Godziny pracy:

poniedzialek 8.00 - 17.00
wtorek-czwartek 7.30 - 15.30
piatek 7.30 - 14.30

Kontakt:

telefon sekretariat:
75 78 13 552
Fax 75 78 13 916
email: