Strategia Rozwoju Gminy i Miasta Gryfów Ślaski na lata 2014 – 2020Kwisonalia Greiffenberg Kolej Dolnośląska


Strona główna » Z Regionu

06-06-2018

Crossem Gryfitów rozpoczęły się XVIII Kwisonalia

Już od wczesnych godzin porannych na gryfowskim rynku widać było biegaczy, którzy rozgrzewali się przed organizowanym już po raz dziewiąty Crossem Gryfitów. Tak właśnie na sportowo rozpoczęło się święto mieszkańców gminy i miasta Gryfów Śląski, czyli wkraczające w dorosłość Kwisonalia. Na starcie dzisiejszych zawodów stanęło blisko 200 biegaczy, którzy zmagają się na dwóch dystansach 10 i 21 kilometrów. Wraz z biegaczami na malowniczo położone trasy wokół jezior złotnickiego i leśniańskiego ruszyli także uczestnicy marszu Nordic Walking.

Już od wczesnych godzin porannych na gryfowskim rynku widać było biegaczy, którzy rozgrzewali się przed organizowanym już po raz dziewiąty Crossem Gryfitów. Tak właśnie na sportowo rozpoczęło się święto mieszkańców gminy i miasta Gryfów Śląski, czyli wkraczające w dorosłość Kwisonalia. 
Na starcie dzisiejszych zawodów stanęło blisko 200 biegaczy, którzy zmagają się na dwóch dystansach 10 i 21 kilometrów. Wraz z biegaczami na malowniczo położone trasy wokół jezior złotnickiego i leśniańskiego ruszyli także uczestnicy marszu Nordic Walking.
 

Przed startem każdy z zawodników musiał odstać swoje w kolejce po pakiet startowy. Później zawodnicy wzięli udział we wspólnej rozgrzewce, którą na płycie rynku poprowadziła Pani Agnieszka Cichoń.


Przybyłych zawodników, zawodniczki oraz liczną grupę kibiców powitał Burmistrz Olgierd Poniźnik, który życzył wszystkim biorącym udział w dzisiejszych zawodach jak najlepszych wyników. Burmistrz Gryfowa Śląskiego podziękował także Panu Froncowi i wszystkim organizatorom tego sportowego wydarzenia za ich trud i pracę jaką włożyli w reaktywację Crossu. 


Pan Stanisław Fronc mówi nam, że to nie tylko jego zasługa ale całego Stowarzyszenia. – Podziękowania należą się dla całego zespołu Stowarzyszenia Aktywny Gryfów - Cross Gryfitów, które w tym roku formalnie powstało – mówi Pan Fronc, który dodaje, iż przygotowania do organizacji tego wydarzenia rozpoczęły się dzień po zakończeniu ubiegłorocznych zawodów.
Tu warto
 przypomnieć, iż w dniu jutrzejszym czeka nas kolejne sportowe wydarzenia organizowane przez Stowarzyszenie Aktywny Gryfów, czyli Cross Rowerowy, do udziału w którym serdecznie zapraszamy.  

Zakończenie dzisiejszych zawodów planowane jest na ok. godzinę 13. Wręczenie medali odbędzie się na bulwarze nad Kwisą, gdzie zlokalizowane jest meta. 

W międzyczasie, ok. godziny 12. na gryfowskim rynku czeka nas uczta dla podniebienia, czyli pokaz gotowania w wykonaniu śląskiego mistrza kuchni Remigiusza Rączki, właściciela kilu restauracji znanego m.in. z programów kulinarnych na antenach telewizyjnych


Najlepszy wynik w biegu na 10 km z czasem 
00:35:57 uzyskał startujący z numerem 37 Kamil Makoś z Bolesławca reprezentujący Karonosz Running Team a wśród kobiet najszybsza była startująca z numerem 8 Elżbieta Kowalewska ze Zgorzelca reprezentująca Edi Team Zgorzelec, która uzyskała czas 00:41:36.

Wyniki biegu na 10 km

Najlepszy wynik w biegu na 21 km z czasem 01:19:48 uzyskał startujący z numerem 193 Yuriy Blahodir  z Ostrowa Wielkopolskiego, a w śród kobiet najszybsza okazała się startująca z numerem 192 Swietlana Olijnyk z Ukrainy reprezentująca KB Rawicz, która uzyskała czas 01:32:39.

Wyniki biegu na 21 km


W marszu Nordic Walking najlepsze wyniki zajęli: wśród mężczyzn: Tomasz Maj z Biedrzychowic a wśród kobiet Izabela Potrzebowska-Kni z Młyńska, która reprezentowała Drużyna Dietoteki.

Wyniki marszu Nordic Walking

źródło: lwowecki.infoPozycjonowanie: Taxi Gryfów Śląski Bielak-Systemy

Adres:

Urząd Gminy i Miasta
ul. Rynek 1 59-620 Gryfów Śląski
Konto: PKO BP SA 77 1020 2124 0000 8402 0011 0106

Godziny pracy:

poniedzialek 8.00 - 17.00
wtorek-czwartek 7.30 - 15.30
piatek 7.30 - 14.30

Kontakt:

telefon sekretariat:
75 78 13 552
Fax 75 78 13 916
email: