Strategia Rozwoju Gminy i Miasta Gryfów Ślaski na lata 2014 – 2020




Kwisonalia Greiffenberg Kolej Dolnośląska


























































Strona główna » Z Regionu

19-10-2018

Droga z Gryfowa Śląskiego do Świecia już oficjalnie otwarta

W czwartek 18 października w Gryfowie Śląskim miało miejsce oficjalnie otwarcie wyremontowanego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 360. W uroczystości udział wzięli m.in. Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Leszek Loch Dyrektor DSDiK, Olgierd Poniźnik, Burmistrz Gryfowa Śląskiego, przedstawiciele wykonawcy- firmy Budimex, władze „Kraju Libereckiego” oraz przedstawiciele czeskich drogowców, przedstawiciele Euroregoinu, a także radni gminy Gryfów Śląski i Powiatu Lwóweckiego.

 


Przebudowa blisko 12-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 360 jest pierwszym z etapów projektu drogowego „Od Zamku Frydlant do Zamku Czocha”. Jest on realizowany dzięki współpracy Dolnego Śląska z Krajem Libereckim, w ramach unijnego programu współpracy transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska. 

– Projekt „Od Zamku Frydlant do Zamku Czocha” ma pomóc w zwiększeni atrakcyjności turystycznej wspólnego regionu przygranicznego ziemi frydlanckiej i południowej części Dolnego Śląska. Zwłaszcza, że jest to obszar bogaty w atrakcje turystyczne – mówi marszałek Cezary Przybylski.



 
Droga 360 przebiega w znacznej części przez teren gminy Gryfów Śląski. – Budowa rozpoczęła się w maju 2017 roku a kończy się teraz, po półtorej roku tak, że stosunkowo szybko. Droga ma 11,96 km i prowadzi z Gryfowa Śląskiego do Świecia. Jest bardzo dobrze zrewitalizowana i oznakowana. Tu w Gryfowie Śląskim trudno się przyzwyczaić, bo powstało pierwsze rondo w historii miasta. – mówi Burmistrz Olgierd Poniźnik, który dodaje, iż przy okazji tego remontu pod jezdnią w mieście wymieniona została cała sieć wodociągowa.


Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła jak zwykle niezawodna Gryfowska Kapela Podwórkowa. Zamiast symbolicznego przecinania wstęgi było znoszenia z drogi ogrodzenia. Oddany dziś do użytku wyremontowany odcinek DW360 poświęcił proboszcz parafii pw. Świętej Jadwigi w Gryfowie Śląskim, ksiądz Krzysztof Kurzeja.






Otwarty dzisiaj odcinek drogi ma długość około 12 km, a jego przebudowa kosztowała ponad 9 mln zł. Poza remontem samej drogi zostały utwardzone pobocza, odmulone rowy, wyremontowano przepusty pod zjazdami do gospodarstw domowych i na pola uprawne, usunięto konary drzew w obrębie skrajni drogowej oraz wykonano nowe oznakowanie pionowe i poziome. 

Żródło; lwowecki.info


Pozycjonowanie: Taxi Gryfów Śląski Bielak-Systemy

Adres:

Urząd Gminy i Miasta
ul. Rynek 1 59-620 Gryfów Śląski
Konto: PKO BP SA 77 1020 2124 0000 8402 0011 0106

Godziny pracy:

poniedzialek 8.00 - 17.00
wtorek-czwartek 7.30 - 15.30
piatek 7.30 - 14.30

Kontakt:

telefon sekretariat:
75 78 13 552
Fax 75 78 13 916
email: