Strategia Rozwoju Gminy i Miasta Gryfów Ślaski na lata 2014 – 2020
Kwisonalia Greiffenberg Kolej DolnośląskaGryfów Śląski

Malowniczo położone na Pogórzu Izerskim Miasto i Gmina Gryfów Śląski zachwyci każdego kto do nas zawita. Liczne pagórki tworzą wspaniałe punkty widokowe na Góry Izerskie i Karkonosze.

 

 

 

 

Rzeka Kwisa i Jezioro Złotnickie przyciągają turystów i wędkarzy dzięki bogactwie różnorodnych gatunków ryb występujących w tych wodach.Ceniących historię i zbytki zainteresuje uroczy rynek miasta z ratuszem, nad którym góruje widoczna z daleka wieża jedyna taka na Dolnym Śląsku. Jest to również wspaniały punkt widokowy.

Rynek otaczają zabytkowe renesansowe i barokowe kamieniczki, a na placu ratuszowym zabytkowa fontanna przypominająca jedną z ciekawych historii dawnego miasta.

 

 

W pobliżu piękny późnogotycki kościół z kaplicą, w której mieści się epitafium rodziny Schaffgotschów. Uprawiającym turystykę aktywną polecamy liczne trasy piesze i rowerowe jak również do jazdy konno, przy których zlokalizowane są ciekawe zabytki naszej gminy m.in. ruiny Zamku Gryf w Proszówce, ruiny Zamku Podskale w Rzasinach oraz liczne  pałace i kościoły. W Gryfowie rzeka Kwisa obchodzi corocznie, w czerwcu, swoje święto - Kwisonalia. Wędkarze mają możliwość udziału w wielu konkursach wędkarskich. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji w konkursach związanych z wodą, m.in. w przeprawie przez Kwisę " Na czym kto może", turnieju piłki plażowej. Od 2008, podczas imprezy, odbywa się promocja pstrąga, który licznie występuje w wodach rzeki Kwisy, m.in. poprzez turnieje kulinarne.


Turyści  pragnący zatrzymać się na dłuższy pobyt mają do wyboru gospodarstwa agroturystyczne w atrakcyjnie położonych miejscach lub ośrodki wypoczynkowe nad jeziorami:  Złotnickim i Leśniańskim.

 

 

 

Serdecznie zapraszamy do Gryfowa !

 

Rewitalizacja parku

21-03-2014

Rewitalizacja parku

6 marca br. rozpoczęła się długo wyczekiwana odnowa małej architektury w Parku Miejskim im. Adama Mickiewicza w Gryfowie Śl. Głównym celem jest przywrócenie funkcji rekreacyjno-integracyjnej tego miejsca.

czytaj dalej »

Podatek Śmieciowy Gminny Telefon Alarmowy Ochrona przyrody Ostrzezenia pogodowe Ochrona zdrowia Schronisko dla zwierząt Gmina przyjazna niesłyszącym M-GOK w Gryfowie Śląskim Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim               Rozkład Jazdy PKPRozkład Jazdy PKS

                      
Pozycjonowanie: Taxi Gryfów Śląski Bielak-Systemy

Adres:

Urząd Gminy i Miasta
ul. Rynek 1 59-620 Gryfów Śląski
Konto: PKO BP SA 77 1020 2124 0000 8402 0011 0106

Godziny pracy:

poniedzialek 8.00 - 17.00
wtorek-czwartek 7.30 - 15.30
piatek 7.30 - 14.30

Kontakt:

telefon sekretariat:
75 78 13 552
Fax 75 78 13 916
email: