Z Regionu

VIII Bieg Gryfitów i Rowerowy- CROSS - Gryfitów

07-06-2017

VIII Bieg Gryfitów i Rowerowy- CROSS - Gryfitów

3 czerwca ,w Gryfowie Śląskim, odbył się po raz ósmy Bieg Gryfitów oraz po raz pierwszy marsz Nordic Walking. O godz. 10:00 z gryfowskiego rynku wystartowało ponad 150 zawodników na 2dwie trasy: 10 km i 21 km. Każdy uczestnik w zestawie startowym otrzymał koszulkę, a po minięciu mety pamiątkowy medal.
Natomiast w niedzielę, 4 czerwca, równo z wybiciem  godziny 10:00, również  z gryfowskiego rynku wystartował I „Rowerowy Cross Gryfitów”. Trasa Crossu przebiegała wokół Jeziora Złotnickiego, a na metę jako pierwszy wjechał Adam Rogala z Gryfowa Śląskiego, który startował w kategorii open.
Wyniki na stronie http://www.czasomierzyk.pl/wyniki

3 czerwca ,w Gryfowie Śląskim, odbył się po raz ósmy Bieg Gryfitów oraz po raz pierwszy marsz Nordic Walking. O godz. 10:00 z gryfowskiego rynku wystartowało ponad 150 zawodników na dwie trasy: 10 km i 21 km. Każdy uczestnik w zestawie startowym otrzymał koszulkę, a po minięciu mety pamiątkowy medal.

Natomiast w niedzielę, 4 czerwca, równo z wybiciem godziny 10:00, również z gryfowskiego rynku wystartował I „Rowerowy Cross Gryfitów”. Trasa Crossu przebiegała wokół Jeziora Złotnickiego, a na metę jako pierwszy wjechał Adam Rogala z Gryfowa Śląskiego, który startował w kategorii open.

Wyniki na stronie http://www.czasomierzyk.pl/wyniki

czytaj dalej »

Spływ rzeką Kwisą - Na czym kto może

07-06-2017

Spływ rzeką Kwisą - Na czym kto może

4 czerwca, w trakcie Kwisonaliów, odbył się "Spływ rzeką Kwisą na czym kto może". Gimnazjum w Gryfowie Śląskim było organizatorem spływu, a przebieg nadzorowali Dyrektor mgr Alicja Kownacka, i mgr Krzysztof Złocik. Pomagali im strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Proszówce. Spośród 8 startujących załóg jury wybrało trzy finałowe drużyny a oraz przyznało wyróżnienie.

czytaj dalej »

Szkoła Podstawowa w Gryfowie Śląskim uczestniczyła w Kwisonaliach

07-06-2017

Szkoła Podstawowa w Gryfowie Śląskim uczestniczyła w Kwisonaliach

02.06.2017r. Szkoła Podstawowa w Gryfowie Śląskim uczestniczyła w Kwisonaliach. Tegoroczna edycja miała szczególnie uroczysty charakter, bowiem była związana z 775 rocznicą nadania praw miejskich Gryfowowi.  Święto gryfowian rozpoczęło się wielkim korowodem historycznym w piątek. Na Bulwar nad Kwisą zmierzali tłumnie książęta, księżniczki, rycerze, damy dworu i mieszczanie oraz kupcy,  kuglarze, muzycy, tkacze, szewcy, zielarze, piekarze, garncarze, złotnicy, bednarze, płatnerze i garbarze przebrani w historyczne stroje. Spontaniczny przemarsz wzbudził ogromne zainteresowanie, a stojący na chodnikach przechodnie reagowali entuzjastycznie, szczególnie, gdy rozpoznawali …własne pociechy. Tysiące wykonanych zdjęć będą na pewno wspaniałą pamiątką.
Do tego dnia szkoła przygotowywała się na długo przed rozpoczęciem Historycznych Polsko-Niemieckich Spotkań na Pograniczu Kultur -775 lat Gryfowa Śląskiego. Jak zwykle okazało się, że bezwzględnie możemy polegać na Opiekunach naszych uczniów. To dzięki pomysłowości, inwencji twórczej i zdolnościom plastycznym: Mam, Babć, Cioć, Ojców, Dziadków i Wujków udało się sprostać temu wyzwaniu.
To właśnie dzięki Państwu gryfowska podstawówka prezentowała się wspaniale, za co z całego serca DZIĘKUJEMY!!!

02.06.2017r. Szkoła Podstawowa w Gryfowie Śląskim uczestniczyła w Kwisonaliach. Tegoroczna edycja miała szczególnie uroczysty charakter, bowiem była związana z 775 rocznicą nadania praw miejskich Gryfowowi.

czytaj dalej »

Średniowieczne Smaki znad Kwisy

06-06-2017

Średniowieczne Smaki znad Kwisy

Tegoroczny konkurs kulinarny pod nazwą  „Średniowieczne Smaki znad Kwisy”, odbył się w drugim dniu Kwisonaliów i nawiązywał do charakteru  obchodów  święta  Gryfowa Śląskiego. Ekipy startujące w konkursie miały za zadanie przygotować po dwie „średniowiecze” potrawy. Jedna z potraw miała nawiązywać do  kuchni chłopskiej, druga zaś do kuchni mieszczańskiej.

czytaj dalej »

775-lecie miasta Gryfowa Śląskiego - Kwisonalia 2017

06-06-2017

775-lecie miasta Gryfowa Śląskiego - Kwisonalia 2017


2 czerwca w Gryfowie Śląskim był okazją do świętowania 775-lecia miasta oraz otwarcia XVII Kwisonaliów.
O godz.17:00, w kierunku Bulwaru nad Kwisą, wyruszył historyczny korowód. Na czele stanęło Bractwo Rycerskie „Syrokomia” z Zamku Kliczków, dalej  mażoretki i Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Red Swing Low” z miasta partnerskiego Gryfice, oficjalne delegacje z miast partnerskich, zaproszeni goście, radni miejscy, władze miasta, pracownicy Urzędu Gminy i Miasta oraz jednostek podległych, a także uczniowie i pedagodzy z gryfowskiego przedszkola i wszystkich szczebli gryfowskich szkół,  przebrani za książęta, księżniczki, rycerzy, damy dworu, kupców i mieszczan oraz przedstawicieli różnych rzemiosł w średniowieczu oraz mieszkańcy miasta.

2 czerwca w Gryfowie Śląskim był okazją do świętowania 775-lecia miasta oraz otwarcia XVII Kwisonaliów. O godz.17:00, w kierunku Bulwaru nad Kwisą, wyruszył historyczny korowód. Na czele stanęło Bractwo Rycerskie „Syrokomia” z Zamku Kliczków, dalej  mażoretki i Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Red Swing Low” z miasta partnerskiego Gryfice, oficjalne delegacje z miast partnerskich, zaproszeni goście, radni miejscy, władze miasta, pracownicy Urzędu Gminy i Miasta oraz jednostek podległych, a także uczniowie i pedagodzy z gryfowskiego przedszkola i wszystkich szczebli gryfowskich szkół,  przebrani za książęta, księżniczki, rycerzy, damy dworu, kupców i mieszczan oraz przedstawicieli różnych rzemiosł w średniowieczu oraz mieszkańcy miasta.


czytaj dalej »

Wernisaż fotografii Gryfów Śląski w obiektywie młodych

06-06-2017

Wernisaż fotografii Gryfów Śląski w obiektywie młodych

Wernisaż fotografii Gryfów Śląski w obiektywie młodych był pierwszym punktem obchodów 775-lecia Gryfowa Śląskiego, dzięki temu mogliśmy na nim gościć przedstawicieli wszystkich naszych miast partnerskich: burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła wraz z małżonką oraz delegacją miasta partnerskiego Gryfice, nadburmistrza Bischofwerdy doktora Holma Grosse i Silvię Berger dyrektor ZOO w Bischofswerdzie oraz Josefa Hanzla – ojca i Josefa Hanzla – syna, dowódców straży pożarnej z czeskiej Raspenavy. W zacnym gronie nie zabrakło przedstawicieli gryfowskiego samorządu, a także
laureatów najwyższego gryfowskiego odznaczenia Złotych rybek: doktora Jarosława Bogackiego oraz prezesa Towarzystwa Miłośników Gryfowa Jana Wysopala.

Wydarzenie było pierwszym punktem obchodów 775-lecia Gryfowa Śląskiego, dzięki temu mogliśmy na nim gościć przedstawicieli wszystkich naszych miast partnerskich: burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła wraz z małżonką oraz delegacją miasta partnerskiego Gryfice, nadburmistrza Bischofwerdy doktora Holma Grosse i Silvię Berger dyrektor ZOO w Bischofswerdzie oraz Josefa Hanzla – ojca i Josefa Hanzla – syna, dowódców straży pożarnej z czeskiej Raspenavy. W zacnym gronie nie zabrakło przedstawicieli gryfowskiego samorządu, a także laureatów najwyższego gryfowskiego odznaczenia Złotych Rybek: doktora Jarosława Bogackiego oraz prezesa Towarzystwa Miłośników Gryfowa Jana Wysopala.

czytaj dalej »

Dzień Dziecka z Akademią Piłkarską Gryfów Śląski

06-06-2017

Dzień Dziecka z Akademią Piłkarską Gryfów Śląski

3 czerwa 2017 roku Akademia Piłkarską Gryfów Śląski zorganizowała już po raz kolejny turniej o puchar przewodniczącego rady powiatu z okazji dnia dziecka. Turnieje rozegraliśmy w kategorii orlik czyli dzieci z rocznika 2006 i młodsi. Tym razem gościlismy takie drużyny jak Czarni Żagań, Iskra Wymiarki, Olsza Olszyna, Halniak Miłków, COMT Bolesławiec, Rybak Parowa i nasze dwie drużyny. Rozegraliśmy w sumie 20 meczów.  Jak zwykle podczas takich imprez prym wiodła dobra zabawa przy kiełbasce z grilla.

czytaj dalej »

Ćwiczenia RENEGADE-SAREX

05-06-2017

Ćwiczenia RENEGADE-SAREX

 Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski informuje, że w dniach 6-8 czerwca 2017 r. na terenie całego kraju prowadzone będą ćwiczenia RENEGADE-SAREX, w których udział wezmą Siły Zbrojne oraz administracja publiczna. Termin zapasowy 9 czerwca 2017 roku.
 W związku z powyższym w tym okresie może nastąpić sprawdzenie akustycznego podsystemu ostrzegania poprzez uruchomienie syren alarmowych i wyemitowanie następujących sygnałów:
-„Ogłoszenie alarmu ”- modulowany dźwięk syreny w okresie 3 minut informujący o zagrożeniu   
-„Odwołanie alarmu”- ciągły dźwięk syreny w okresie 3 minut odwołujący zagrożenie.  

Podstawa: pismo Wojewody Dolnośląskiego z dnia 26 maja 2017 r., Nr BZ-ZKSO.642.14.2017.RC

czytaj dalej »

Gryfów w obiektywie młodych

02-06-2017

Gryfów w obiektywie młodych

Zapraszamy na wystawę zdjęć do Biblioteki Publicznej 02.06.2017r. o godz.15:30.

czytaj dalej »

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

30-05-2017

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

28 maja 2017 roku na Stadionie Miejskim w Gryfowie Śląskim odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej Gminy.
Startowało w nich udział 8 drużyn  OSP z: Gryfowa Śląskiego, Krzewia Wielkiego,Młyńska, Proszówki, Rząsin - dwie drużyny (jedna startująca poza konkurencją), Ubocza i z Wolbromowa oraz dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Rząsin i Wolbromowa.

czytaj dalej »

Informacja

29-05-2017

Informacja

Informujemy że w dniu 31 maja 2017 kasa urzędu będzie pracować do godziny 12:30.

Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj dalej »

Ogłoszenie

25-05-2017

Ogłoszenie

Podzielono środki na realizację zadań publicznych w trybie inicjatywy lokalnej  w roku 2017 ogłoszenie

czytaj dalej »

Sesja nadzwyczajna!

25-05-2017

Sesja nadzwyczajna!

PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ GMINY GRYFÓW  ŚLĄSKI
INFORMUJE  MIESZKAŃCÓW, że w dniu 25 maja 2017 roku o godz. 14.00
w sali posiedzeń Urzędu Gminy i Miasta w Gryfowie Śląskim
ODBĘDZIE SIĘ
SESJA  NADZWYCZAJNA
RADY MIEJSKIEJ GMINY GRYFÓW ŚLĄSKI

TEMATEM OBRAD BĘDZIE:

1.Podjęcie uchwały w sprawie zmiany budżetu gminy na 2017r.  

PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ
    (-)  Robert Skrzypek

czytaj dalej »

Uwaga zmiana organizacji ruchu na ul. Młyńskiej

18-05-2017

Uwaga zmiana organizacji ruchu na ul. Młyńskiej

Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i użytkowników ul. Młyńskiej  uprzejmie informuje, iż z dniem  19 maja 2017 roku zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu drogowego na ul. Młyńskiej w Gryfowie Śląskim na odcinku od ul. Jeleniogórskiej do ul. Polnej z dwukierunkowej na jednokierunkową.

czytaj dalej »

Spływ na czym kto może

17-05-2017

Spływ na czym kto może

Komitet Organizacyjny Kwisonaliów 2017 zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na Spływ na czym kto może, 04.06.2017 r. o godz. 15:00 na bulwarze nad Kwisą.

załączniki

czytaj dalej »

Gryfów Śląski w Klastrze Energii Odnawialnej Ziemi Łużyckiej

17-05-2017

Gryfów Śląski w Klastrze Energii Odnawialnej Ziemi Łużyckiej

Pięć dolnośląskich gmin powołało „Klaster Energii Odnawialnej Ziemi Łużyckiej”. To pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce realizowane przez samorządy. Do mieszkańców popłynie tańsza energia. Gminy zaoszczędzą i zmniejszą zagrożenie smogowe. Klaster energii utworzyły gminy: Olszyna, Gryfów Śl., Leśna, Siekierczyn i Lubań.

czytaj dalej »

Inwestycje badawczo-rozwojowe i usługi szkoleniowe dla firm

12-05-2017

Inwestycje badawczo-rozwojowe i usługi szkoleniowe dla firm

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego  - Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE)  w Jeleniej Górze  zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne pt. „Inwestycje badawczo-rozwojowe i usługi szkoleniowe dla firm”
Najbliższe spotkanie będzie dotyczyć możliwości i zasad wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  WD 2014-2020 w kontekście zbliżających się naborów wniosków projektowych przewidywanych na wsparcie inwestycji  badawczo rozwojowych dla przedsiębiorców. Dodatkowo zostaną również przedstawione założenia w ramach projektu RPO WD 2014-2020  pn.: „Partnerstwo na rzecz rozwoju  Dolnośląskich MMŚP i ich pracowników” -  dotyczący wsparcia usług szkoleniowych/rozwojowych.  
Do udziału w spotkaniu, w roli prelegentów, zostali zaproszeni  przedstawiciele Dolnośląskiej Instytucji  Pośredniczącej  RPO WD 2014-2020 oraz Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.
 
Do udziału zapraszamy przedsiębiorców .
Spotkanie odbędzie się 17 maja 2017 r. w Jeleniej Górze:
w siedzibie Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich; 
Plac Ratuszowy 32/32a 
w godzinach 10.00-12.30

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego  - Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE)  w Jeleniej Górze  zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne pt. „Inwestycje badawczo-rozwojowe i usługi szkoleniowe dla firm”. Najbliższe spotkanie będzie dotyczyć możliwości i zasad wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WD 2014-2020 w kontekście zbliżających się naborów wniosków projektowych przewidywanych na wsparcie inwestycji  badawczo rozwojowych dla przedsiębiorców. Dodatkowo zostaną również przedstawione założenia w ramach projektu RPO WD 2014-2020 pn.: „Partnerstwo na rzecz rozwoju Dolnośląskich MMŚP i ich pracowników” -  dotyczący wsparcia usług szkoleniowych/rozwojowych.  
Do udziału w spotkaniu, w roli prelegentów, zostali zaproszeni przedstawiciele Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej  RPO WD 2014-2020 oraz Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Do udziału zapraszamy przedsiębiorców.

Spotkanie odbędzie się 17 maja 2017 r. w Jeleniej Górze:w siedzibie Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich; Plac Ratuszowy 32/32a w godzinach 10.00-12.30


czytaj dalej »

ZSOiZ im. Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim w projekcie TRAILS

11-05-2017

ZSOiZ im. Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim w projekcie TRAILS

Uczniowie naszej szkoły oraz współpracujący z nami przedsiębiorcy będą uczestniczyć w projekcie TRAILS współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014 – 2020.

czytaj dalej »

Zapisy do szkółki piłkarskiej

11-05-2017

Zapisy do szkółki piłkarskiej

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców do zapisania swoich pociech do nowo utworzonej grupy skrzatów-przedszkolaków ( zapisy od 4 roku życia) -na zajęcia z piłki nożnej . Zajęcia prowadzone w naszej szkółce piłkarskiej są formą zachęcenie dzieci do podejmowania aktywności fizycznej opartej na ćwiczeniach z piłkami.        Są odpowiedzią na potrzebę realizacji zainteresowań ruchowych przedszkolaków oraz ich rodziców ,chcących zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju 
fizycznego i motorycznego. Zajęcia prowadzimy przez prawie cały rok kalendarzowy . ( zapisy telefonicznie : 669 775 771 lub 888 866 680 )

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców do zapisania swoich pociech do nowo utworzonej grupy skrzatów-przedszkolaków ( zapisy od 4 roku życia) na zajęcia z piłki nożnej. Zajęcia prowadzone w naszej szkółce piłkarskiej są formą zachęcenie dzieci do podejmowania aktywności fizycznej opartej na ćwiczeniach z piłkami. Są odpowiedzią na potrzebę realizacji zainteresowań ruchowych przedszkolaków oraz ich rodziców ,chcących zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju fizycznego i motorycznego. Zajęcia prowadzimy przez prawie cały rok kalendarzowy ( zapisy telefonicznie : 669 775 771 lub 888 866 680 ).

czytaj dalej »

Jednogłośne absolutorium dla Burmistrza

11-05-2017

Jednogłośne absolutorium dla Burmistrza

W dniu 9 maja br. odbyła się Sesja Zwyczajna – absolutoryjna Rady Miejskiej Gminy Gryfów Śląski . Tematem wiodącym było przedstawienie sprawozdania finansowego, sprawozdania z wykonania budżetu Gminy i Miasta Gryfów Śląski oraz informacji o stanie mienia komunalnego za 2016r. Rada Miejska po zapoznaniu się z w/w dokumentami, po przedstawieniu pozytywnych opinii stałych Komisji Rady i zapoznaniu się z wnioskiem Komisji Rewizyjnej  a także pozytywnymi opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej podjęła w pełnym 15-osobowym składzie – jednogłośnie - uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego i sprawozdania z wykonania budżetu w 2016r. oraz udzieliła absolutorium dla Burmistrza Gminy i Miasta za 2016r. 

czytaj dalej »

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • 90

Galerie

koty