Z Regionu

Sukces leśnika z ZSO i Z w Gryfowie Śląskim

12-06-2017

Sukces leśnika z ZSO i Z w Gryfowie Śląskim

Damian Wroński uczeń klasy II Technikum w zawodzie technik leśnik Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim jest LAUREATEM II etapu V Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Eko w kategorii przyrodniczo-leśnej. Damian zajął 5 miejsce, otrzymując 21,5 pkt i został zakwalifikowany do otrzymania nagrody. 
Prace pięciu najlepszych Laureatów II etapu V Ogólnopolskiego Turnieju Szkół EKO w każdej z kategorii zostaną zaprezentowane w formie wystawy na terenie Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi lub opublikowane na stronie internetowej Uczelni.  
Opiekun  Marta Rogólska

Damian Wroński uczeń klasy II Technikum w zawodzie technik leśnik Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim jest LAUREATEM II etapu V Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Eko w kategorii przyrodniczo-leśnej.

czytaj dalej »

Ogólnopolska akcja - My Nie Gryziemy

12-06-2017

Ogólnopolska akcja - My Nie Gryziemy


W dniach 6-7-8.06.2017r na terenie naszej szkoły odbyło się szkolenie dla uczniów
Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim w zakresie profilaktyki pogryzień przez psy, prawidłowej i bezpiecznej komunikacji z psem, prawidłowego żywienia psów i kotów, zachowania w przypadku ataku oraz obowiązków opiekuna psa. Oferta fundacji to cenn

W dniach 6-7-8.06.2017r na terenie Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim odbyło się szkolenie dla uczniów w zakresie profilaktyki pogryzień przez psy, prawidłowej i bezpiecznej komunikacji z psem, prawidłowego żywienia psów i kotów, zachowania w przypadku ataku oraz obowiązków opiekuna psa.


czytaj dalej »

Sportowy Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Gryfowie Śl.

12-06-2017

Sportowy Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Gryfowie Śl.


Sportowy Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej
1 czerwca to wyjątkowo radosne święto wszystkich dzieci. Jak co roku obchodziliśmy je również w naszej szkole. Po spotkaniach z wychowawcami, cała społeczność szkolna, udała się na plac apelowy, gdzie nastąpiło oficjalnie otwarcie obchodów Dnia Dziecka. Mogliśmy obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczennice klasy VI a – Lenę Płuciennik i Natalię Maziatę. Uczennice zaprezentowały piosenkę, którą zwyciężyły w kategorii duetów podczas I Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej. Po złożeniu przez Dyrekcję dzieciom życzeń, rozpoczęły się międzyklasowe rozgrywki sportowe. Uczniowie rywalizowali ze sobą podczas turnieju o puchar Przewodniczącej Rady Rodziców. Wśród klas najmłodszych (I-III) zwyciężyli uczniowie III c, natomiast w kategorii klas starszych (IV-VI) – najlepsza okazała się drużyna VI a. Serdecznie gratulujemy tegorocznym triumfatorom.

1 czerwca to wyjątkowo radosne święto wszystkich dzieci. Jak co roku obchodziliśmy je również w naszej szkole. Po spotkaniach z wychowawcami, cała społeczność szkolna, udała się na plac apelowy, gdzie nastąpiło oficjalnie otwarcie obchodów Dnia Dziecka.


czytaj dalej »

Pilnie szukamy domu dla koteczki

09-06-2017

Pilnie szukamy domu dla koteczki

Koteczka jest młodziutka, nie ma jeszcze roku. Jest kotem niewychodzącym. Musi znaleźć nowy dom ze względu na pojawienie sie dziecka w rodzinie. Chętnych do adopcji prosimy o kontakt pod nr tel.: 665 972 181.

czytaj dalej »

Szkoł‚a podstawowa w Uboczu laureatem ogólnopolskiego konkursu

07-06-2017

Szkoł‚a podstawowa w Uboczu laureatem ogólnopolskiego konkursu

Szkoła Podstawowa  im. W. S. Reymonta w Uboczu została Laureatem drugiej edycji Ogólnopolskiego KONKURSU EKOLOGICZNEGO „Edukujemy – Pomagamy” Grupa Konkurujemy w  kategorii szkół podstawowych. 

czytaj dalej »

Stypendium USKI dla Justyny Żuk

07-06-2017

Stypendium USKI dla Justyny Żuk

Z ogromną radością informujemy, że uczennica szkoły podstawowej w Gryfowie Śląskim, Justyna Żuk z kl. 5b została laureatką  20 edycji Ogólnopolskiego Programu Stypendialnego USKI. Celem programu realizowanego przez Uniwersytecką Szkołę Kształcenia Indywidualnego z Krakowa pod hasłem „Zdobywaj wiedzę i świat” jest promocja najlepszych uczniów, wspieranie rozwoju zainteresowań dzieci i młodzieży. Stypendium jest przyznawane dwa razy w roku na okres 5 miesięcy (tj. na I i II semestr szkolny) za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne. Gratulujemy Justynie i życzymy dalszych sukcesów w „zdobywaniu wiedzy i świata”!

czytaj dalej »

VIII Bieg Gryfitów i Rowerowy- CROSS - Gryfitów

07-06-2017

VIII Bieg Gryfitów i Rowerowy- CROSS - Gryfitów


3 czerwca ,w Gryfowie Śląskim, odbył się po raz ósmy Bieg Gryfitów oraz po raz pierwszy marsz Nordic Walking. O godz. 10:00 z gryfowskiego rynku wystartowało ponad 150 zawodników na 2dwie trasy: 10 km i 21 km. Każdy uczestnik w zestawie startowym otrzymał koszulkę, a po minięciu mety pamiątkowy medal.
Natomiast w niedzielę, 4 czerwca, równo z wybiciem  godziny 10:00, również  z gryfowskiego rynku wystartował I „Rowerowy Cross Gryfitów”. Trasa Crossu przebiegała wokół Jeziora Złotnickiego, a na metę jako pierwszy wjechał Adam Rogala z Gryfowa Śląskiego, który startował w kategorii open.
Wyniki na stronie http://www.czasomierzyk.pl/wyniki

3 czerwca ,w Gryfowie Śląskim, odbył się po raz ósmy Bieg Gryfitów oraz po raz pierwszy marsz Nordic Walking. O godz. 10:00 z gryfowskiego rynku wystartowało ponad 150 zawodników na dwie trasy: 10 km i 21 km. Każdy uczestnik w zestawie startowym otrzymał koszulkę, a po minięciu mety pamiątkowy medal.

Natomiast w niedzielę, 4 czerwca, równo z wybiciem godziny 10:00, również z gryfowskiego rynku wystartował I „Rowerowy Cross Gryfitów”. Trasa Crossu przebiegała wokół Jeziora Złotnickiego, a na metę jako pierwszy wjechał Adam Rogala z Gryfowa Śląskiego, który startował w kategorii open.

Wyniki na stronie http://www.czasomierzyk.pl/wyniki


czytaj dalej »

Spływ rzeką Kwisą - Na czym kto może

07-06-2017

Spływ rzeką Kwisą - Na czym kto może

4 czerwca, w trakcie Kwisonaliów, odbył się "Spływ rzeką Kwisą na czym kto może". Gimnazjum w Gryfowie Śląskim było organizatorem spływu, a przebieg nadzorowali Dyrektor mgr Alicja Kownacka, i mgr Krzysztof Złocik. Pomagali im strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Proszówce. Spośród 8 startujących załóg jury wybrało trzy finałowe drużyny a oraz przyznało wyróżnienie.

czytaj dalej »

Szkoła Podstawowa w Gryfowie Śląskim uczestniczyła w Kwisonaliach

07-06-2017

Szkoła Podstawowa w Gryfowie Śląskim uczestniczyła w Kwisonaliach


02.06.2017r. Szkoła Podstawowa w Gryfowie Śląskim uczestniczyła w Kwisonaliach. Tegoroczna edycja miała szczególnie uroczysty charakter, bowiem była związana z 775 rocznicą nadania praw miejskich Gryfowowi.  Święto gryfowian rozpoczęło się wielkim korowodem historycznym w piątek. Na Bulwar nad Kwisą zmierzali tłumnie książęta, księżniczki, rycerze, damy dworu i mieszczanie oraz kupcy,  kuglarze, muzycy, tkacze, szewcy, zielarze, piekarze, garncarze, złotnicy, bednarze, płatnerze i garbarze przebrani w historyczne stroje. Spontaniczny przemarsz wzbudził ogromne zainteresowanie, a stojący na chodnikach przechodnie reagowali entuzjastycznie, szczególnie, gdy rozpoznawali …własne pociechy. Tysiące wykonanych zdjęć będą na pewno wspaniałą pamiątką.
Do tego dnia szkoła przygotowywała się na długo przed rozpoczęciem Historycznych Polsko-Niemieckich Spotkań na Pograniczu Kultur -775 lat Gryfowa Śląskiego. Jak zwykle okazało się, że bezwzględnie możemy polegać na Opiekunach naszych uczniów. To dzięki pomysłowości, inwencji twórczej i zdolnościom plastycznym: Mam, Babć, Cioć, Ojców, Dziadków i Wujków udało się sprostać temu wyzwaniu.
To właśnie dzięki Państwu gryfowska podstawówka prezentowała się wspaniale, za co z całego serca DZIĘKUJEMY!!!

02.06.2017r. Szkoła Podstawowa w Gryfowie Śląskim uczestniczyła w Kwisonaliach. Tegoroczna edycja miała szczególnie uroczysty charakter, bowiem była związana z 775 rocznicą nadania praw miejskich Gryfowowi.

czytaj dalej »

Średniowieczne Smaki znad Kwisy

06-06-2017

Średniowieczne Smaki znad Kwisy

Tegoroczny konkurs kulinarny pod nazwą  „Średniowieczne Smaki znad Kwisy”, odbył się w drugim dniu Kwisonaliów i nawiązywał do charakteru  obchodów  święta  Gryfowa Śląskiego. Ekipy startujące w konkursie miały za zadanie przygotować po dwie „średniowiecze” potrawy. Jedna z potraw miała nawiązywać do  kuchni chłopskiej, druga zaś do kuchni mieszczańskiej.

czytaj dalej »

775-lecie miasta Gryfowa Śląskiego - Kwisonalia 2017

06-06-2017

775-lecie miasta Gryfowa Śląskiego - Kwisonalia 2017


2 czerwca w Gryfowie Śląskim był okazją do świętowania 775-lecia miasta oraz otwarcia XVII Kwisonaliów.
O godz.17:00, w kierunku Bulwaru nad Kwisą, wyruszył historyczny korowód. Na czele stanęło Bractwo Rycerskie „Syrokomia” z Zamku Kliczków, dalej  mażoretki i Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Red Swing Low” z miasta partnerskiego Gryfice, oficjalne delegacje z miast partnerskich, zaproszeni goście, radni miejscy, władze miasta, pracownicy Urzędu Gminy i Miasta oraz jednostek podległych, a także uczniowie i pedagodzy z gryfowskiego przedszkola i wszystkich szczebli gryfowskich szkół,  przebrani za książęta, księżniczki, rycerzy, damy dworu, kupców i mieszczan oraz przedstawicieli różnych rzemiosł w średniowieczu oraz mieszkańcy miasta.

2 czerwca w Gryfowie Śląskim był okazją do świętowania 775-lecia miasta oraz otwarcia XVII Kwisonaliów. O godz.17:00, w kierunku Bulwaru nad Kwisą, wyruszył historyczny korowód. Na czele stanęło Bractwo Rycerskie „Syrokomia” z Zamku Kliczków, dalej  mażoretki i Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Red Swing Low” z miasta partnerskiego Gryfice, oficjalne delegacje z miast partnerskich, zaproszeni goście, radni miejscy, władze miasta, pracownicy Urzędu Gminy i Miasta oraz jednostek podległych, a także uczniowie i pedagodzy z gryfowskiego przedszkola i wszystkich szczebli gryfowskich szkół,  przebrani za książęta, księżniczki, rycerzy, damy dworu, kupców i mieszczan oraz przedstawicieli różnych rzemiosł w średniowieczu oraz mieszkańcy miasta.


czytaj dalej »

Wernisaż fotografii Gryfów Śląski w obiektywie młodych

06-06-2017

Wernisaż fotografii Gryfów Śląski w obiektywie młodych


Wernisaż fotografii Gryfów Śląski w obiektywie młodych był pierwszym punktem obchodów 775-lecia Gryfowa Śląskiego, dzięki temu mogliśmy na nim gościć przedstawicieli wszystkich naszych miast partnerskich: burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła wraz z małżonką oraz delegacją miasta partnerskiego Gryfice, nadburmistrza Bischofwerdy doktora Holma Grosse i Silvię Berger dyrektor ZOO w Bischofswerdzie oraz Josefa Hanzla – ojca i Josefa Hanzla – syna, dowódców straży pożarnej z czeskiej Raspenavy. W zacnym gronie nie zabrakło przedstawicieli gryfowskiego samorządu, a także
laureatów najwyższego gryfowskiego odznaczenia Złotych rybek: doktora Jarosława Bogackiego oraz prezesa Towarzystwa Miłośników Gryfowa Jana Wysopala.

Wydarzenie było pierwszym punktem obchodów 775-lecia Gryfowa Śląskiego, dzięki temu mogliśmy na nim gościć przedstawicieli wszystkich naszych miast partnerskich: burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła wraz z małżonką oraz delegacją miasta partnerskiego Gryfice, nadburmistrza Bischofwerdy doktora Holma Grosse i Silvię Berger dyrektor ZOO w Bischofswerdzie oraz Josefa Hanzla – ojca i Josefa Hanzla – syna, dowódców straży pożarnej z czeskiej Raspenavy. W zacnym gronie nie zabrakło przedstawicieli gryfowskiego samorządu, a także laureatów najwyższego gryfowskiego odznaczenia Złotych Rybek: doktora Jarosława Bogackiego oraz prezesa Towarzystwa Miłośników Gryfowa Jana Wysopala.


czytaj dalej »

Dzień Dziecka z Akademią Piłkarską Gryfów Śląski

06-06-2017

Dzień Dziecka z Akademią Piłkarską Gryfów Śląski

3 czerwa 2017 roku Akademia Piłkarską Gryfów Śląski zorganizowała już po raz kolejny turniej o puchar przewodniczącego rady powiatu z okazji dnia dziecka. Turnieje rozegraliśmy w kategorii orlik czyli dzieci z rocznika 2006 i młodsi. Tym razem gościlismy takie drużyny jak Czarni Żagań, Iskra Wymiarki, Olsza Olszyna, Halniak Miłków, COMT Bolesławiec, Rybak Parowa i nasze dwie drużyny. Rozegraliśmy w sumie 20 meczów.  Jak zwykle podczas takich imprez prym wiodła dobra zabawa przy kiełbasce z grilla.

czytaj dalej »

Ćwiczenia RENEGADE-SAREX

05-06-2017

Ćwiczenia RENEGADE-SAREX

 Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski informuje, że w dniach 6-8 czerwca 2017 r. na terenie całego kraju prowadzone będą ćwiczenia RENEGADE-SAREX, w których udział wezmą Siły Zbrojne oraz administracja publiczna. Termin zapasowy 9 czerwca 2017 roku.
 W związku z powyższym w tym okresie może nastąpić sprawdzenie akustycznego podsystemu ostrzegania poprzez uruchomienie syren alarmowych i wyemitowanie następujących sygnałów:
-„Ogłoszenie alarmu ”- modulowany dźwięk syreny w okresie 3 minut informujący o zagrożeniu   
-„Odwołanie alarmu”- ciągły dźwięk syreny w okresie 3 minut odwołujący zagrożenie.  

Podstawa: pismo Wojewody Dolnośląskiego z dnia 26 maja 2017 r., Nr BZ-ZKSO.642.14.2017.RC

czytaj dalej »

Gryfów w obiektywie młodych

02-06-2017

Gryfów w obiektywie młodych

Zapraszamy na wystawę zdjęć do Biblioteki Publicznej 02.06.2017r. o godz.15:30.

czytaj dalej »

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

30-05-2017

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

28 maja 2017 roku na Stadionie Miejskim w Gryfowie Śląskim odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej Gminy.
Startowało w nich udział 8 drużyn  OSP z: Gryfowa Śląskiego, Krzewia Wielkiego,Młyńska, Proszówki, Rząsin - dwie drużyny (jedna startująca poza konkurencją), Ubocza i z Wolbromowa oraz dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Rząsin i Wolbromowa.

czytaj dalej »

Informacja

29-05-2017

Informacja

Informujemy że w dniu 31 maja 2017 kasa urzędu będzie pracować do godziny 12:30.

Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj dalej »

Ogłoszenie

25-05-2017

Ogłoszenie

Podzielono środki na realizację zadań publicznych w trybie inicjatywy lokalnej  w roku 2017 ogłoszenie

czytaj dalej »

Sesja nadzwyczajna!

25-05-2017

Sesja nadzwyczajna!

PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ GMINY GRYFÓW  ŚLĄSKI
INFORMUJE  MIESZKAŃCÓW, że w dniu 25 maja 2017 roku o godz. 14.00
w sali posiedzeń Urzędu Gminy i Miasta w Gryfowie Śląskim
ODBĘDZIE SIĘ
SESJA  NADZWYCZAJNA
RADY MIEJSKIEJ GMINY GRYFÓW ŚLĄSKI

TEMATEM OBRAD BĘDZIE:

1.Podjęcie uchwały w sprawie zmiany budżetu gminy na 2017r.  

PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ
    (-)  Robert Skrzypek

czytaj dalej »

Uwaga zmiana organizacji ruchu na ul. Młyńskiej

18-05-2017

Uwaga zmiana organizacji ruchu na ul. Młyńskiej

Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i użytkowników ul. Młyńskiej  uprzejmie informuje, iż z dniem  19 maja 2017 roku zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu drogowego na ul. Młyńskiej w Gryfowie Śląskim na odcinku od ul. Jeleniogórskiej do ul. Polnej z dwukierunkowej na jednokierunkową.

czytaj dalej »

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • 91

Galerie

koty