Z Regionu

Propozycje nowej nazwy ulicy Osiedle 7 Dywizji

19-10-2017

Propozycje nowej nazwy ulicy Osiedle 7 Dywizji


Szanowni Państwo, mieszkańcy Gryfowa Śląskiego!
Zgodnie z ustawą o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej Wojewoda Dolnośląski wyda zarządzenie zastępcze nadając  ul. Osiedle 7 Dywizji nazwę zgodną z art. 1 tej ustawy. Odpowiadając na pismo Wojewody Dolnośląskiego w terminie do 24 października 2017r. możemy zasugerować nazwę tej ulicy. Uprzejmie Państwa proszę o podanie propozycji nowej nazwy ulicy. Osiedle 7 Dywizji do 23 października do godziny 15: 30 drogą elektroniczną ( sekretariat@gryfow.pl ) lub poprzez fb.
Olgierd Poniźnik
Burmistrz Gryfowa Śląskiego

Szanowni Państwo, mieszkańcy Gryfowa Śląskiego!

Zgodnie z ustawą o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej Wojewoda Dolnośląski wyda zarządzenie zastępcze nadając ul. Osiedle 7 Dywizji nazwę zgodną z art. 1 tej ustawy. Odpowiadając na pismo Wojewody Dolnośląskiego w terminie do 24 października 2017r. możemy zasugerować nazwę tej ulicy. Uprzejmie Państwa proszę o podanie propozycji nowej nazwy ulicy Osiedle 7 Dywizji do 23 października do godziny 15:30 drogą elektroniczną (sekretariat@gryfow.pl ) lub poprzez fb.Olgierd Poniźnik

Burmistrz Gryfowa Śląskiego

czytaj dalej »

Dolnośląskie Klucze Sukcesu

19-10-2017

Dolnośląskie Klucze Sukcesu

12 X 2017 roku w Pałacu w Krobielowicach odbyła się Dolnośląska Gala Wręczenia Kluczy Sukcesu. Jest to nagroda przyznawana od 1996 roku przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska.
Nagrodzono Kluczami wybitne osobowości Dolnego Śląska w 8 kategoriach – Laureatami zostali min. Roman Gutek, prof.. dr. Jan Pacholski, prof. Zbigniew Horbowy, Bogdan Zdrojewski, Rafał Dutkiewicz, Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne, Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu, Firma Mine Master z Wilkowa, a klucz specjalny otrzymał Paweł Fajdek.
Z przyjemnością informujemy, że uroczystość prowadzili Ewa Mańkowska – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Gryfowa Śląskiego Olgierdem Poniźnikiem.

12 X 2017 roku w Pałacu w Krobielowicach odbyła się Dolnośląska Gala Wręczenia Kluczy Sukcesu. Jest to nagroda przyznawana od 1996 roku przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska.Nagrodzono Kluczami wybitne osobowości Dolnego Śląska w 8 kategoriach – Laureatami zostali min. Roman Gutek, prof.. dr. Jan Pacholski, prof. Zbigniew Horbowy, Bogdan Zdrojewski, Rafał Dutkiewicz, Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne, Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu, Firma Mine Master z Wilkowa, a klucz specjalny otrzymał Paweł Fajdek.Z przyjemnością informujemy, że uroczystość prowadzili Ewa Mańkowska – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Gryfowa Śląskiego Olgierdem Poniźnikiem.

czytaj dalej »

Bożena Mulik nagrodzona

19-10-2017

Bożena Mulik nagrodzona

W sobotę 14 X 2017r. w Trzebnicy odbyła się Uroczysta Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego związana ze Świętem Województwa Dolnośląskiego. Podczas tej uroczystości wśród 4 nagrodzonych nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego za szczególne osiągnięcia dla regionu została wyróżniona Bożena Mulik – Prezes Lokalnej Grupy Działania – Partnerstwo Izerskie z/s w Uboczu.
W imieniu samorządu lokalnego składam serdeczne gratulacje.
Burmistrz Gminy i Miasta 
Olgierd Poniźnik

W sobotę 14 X 2017r. w Trzebnicy odbyła się Uroczysta Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego związana ze Świętem Województwa Dolnośląskiego. Podczas tej uroczystości wśród 4 nagrodzonych nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego za szczególne osiągnięcia dla regionu została wyróżniona Bożena Mulik – Prezes Lokalnej Grupy Działania – Partnerstwo Izerskie z/s w Uboczu.W imieniu samorządu lokalnego składam serdeczne gratulacje.


Burmistrz Gminy i Miasta 

Olgierd Poniźnik

czytaj dalej »

Zaproszenie na spektakl

17-10-2017

Zaproszenie na spektakl


Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Gryfowie Śląskim zaprasza na spektakl„Zabijanie Gomułki” wg „Tysiąca spokojnych miast” Jerzego Pilcha
Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
reżyseria: Jacek Głomb, scenariusz: Robert Urbański
Zapraszamy już 29 października o godz. 19.00 do sali przy ul. Oldzańskiej 1b. Prosimy o rezerwację miejsc w siedzibie M-GOK oraz pod numerem telefonu 75 78 12 900.
Wstęp wolny.

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Gryfowie Śląskim zaprasza na spektakl „Zabijanie Gomułki” wg „Tysiąca spokojnych miast” Jerzego Pilcha. Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, reżyseria: Jacek Głomb, scenariusz: Robert Urbański. Zapraszamy już 29 października o godz. 19.00 do sali przy ul. Oldzańskiej 1b. Prosimy o rezerwację miejsc w siedzibie M-GOK oraz pod numerem telefonu 75 78 12 900.Wstęp wolny.


czytaj dalej »

Bezpłatne konsultacje

16-10-2017

Bezpłatne konsultacje


Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze  zaprasza
na bezpłatne indywidualne konsultacje nt. MOŻLIWOŚCI POZYSKANIA ŚRODKÓW 
Z UNII EUROPEJSKIEJ w ramach:MOBILNEGO PUNKTU  INFORMACYJNEGO
w Gryfowie Śląskim 27 października 2017 r. (piątek) w godz. 10:30 – 13.30
miejsce: 
sala Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych parter Ratusza w Gryfowie Śląskim  
59 – 620 Gryfów Śląski,  Rynek 1
( wejście bezpośrednie od strony „TAXI” lub z parteru Ratusza  pok. nr 5.)

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze  zaprasza na bezpłatne indywidualne konsultacje nt. MOŻLIWOŚCI POZYSKANIA ŚRODKÓW Z UNII EUROPEJSKIEJ w ramach: MOBILNEGO PUNKTU INFORMACYJNEGO w Gryfowie Śląskim 27 października 2017 r. (piątek) w godz. 10:30 – 13.30, w  sali Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych parter Ratusza w Gryfowie Śląskim  59 – 620 Gryfów Śląski,  Rynek 1( wejście bezpośrednie od strony „TAXI” lub z parteru Ratusza  pok. nr 5.)
czytaj dalej »

Regionalny System Ostrzegania

16-10-2017

Regionalny System Ostrzegania

Aplikacja na urządzenia mobilne Regionalny System Ostrzegania (RSO) to rozbudowany ale jednocześnie prosty w obsłudze i intuicyjny program, który powstał z inicjatywy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji we współpracy z Telewizją Polską S.A. Jest to innowacyjne rozwiązanie, mające na celu informowanie społeczeństwa o zagrożeniach, a także pełniące funkcję edukacyjną poprzez poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych.

czytaj dalej »

Wernisaż malarstwa

16-10-2017

Wernisaż malarstwa


Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gryfowie Śląskim serdecznie zaprasza na wernisaż malarstwa Joanny Małoszczyk "Kawiarnia na świeżym powietrzu"
20 października (piątek) godz. 17.00 w  Galerii ECKI.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gryfowie Śląskim serdecznie zaprasza na wernisaż malarstwa Joanny Małoszczyk "Kawiarnia na świeżym powietrzu", 20 października (piątek), godz. 17.00 w  Galerii ECKI.


czytaj dalej »

 XXI Ogólnopolski Zlot Szkół Reymontowskich

13-10-2017

XXI Ogólnopolski Zlot Szkół Reymontowskich

W dniach 22.09- 24.09.2017 roku, delegacja ze Szkoły Podstawowej w Uboczu gościła w Zawidzu Kościelnym na XXI Ogólnopolskim Zlocie Szkół Reymontowskich.

czytaj dalej »

Piękna Posesja Gminy Gryfów Śląski

13-10-2017

Piękna Posesja Gminy Gryfów Śląski


Protokół
Komisji Konkursowej
Powołana Zarządzeniem nr 53/2017 Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski, komisja konkursowa w składzie:
Krystyna Samborska
Joanna Małoszczyk
Jerzy Guzy
Paweł Rubaj
Witold Mikos
przeprowadziła lustrację posesji zgłoszonych do konkursu „Piękna Posesja Gminy Gryfów Śląski”.

Protokół Komisji Konkursowej
Powołana Zarządzeniem nr 53/2017 Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski, komisja konkursowa w składzie:Krystyna Samborska, Joanna Małoszczyk, Jerzy Guzy, Paweł Rubaj, Witold Mikos przeprowadziła lustrację posesji zgłoszonych do konkursu „Piękna Posesja Gminy Gryfów Śląski”.czytaj dalej »

Wyjazdowa sesja Rady Miejskiej

11-10-2017

Wyjazdowa sesja Rady Miejskiej

Sesja zwyczajna Rady Miejskiej Gminy Gryfów Śląski tym razem odbyła się w świetlicy wiejskiej w Rząsinach. Gościem specjalnym była Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Ewa Mańkowska. Zebranych powitała sołtys Rząsin Katarzyna Jezierska. W krótkim wystąpieniu przybliżyła gościom najważniejsze tematy dotyczące sołectwa Rząsiny, przedstawiła także prezentację zdjęciową. Następnie pani wicemarszałek  wręczyła odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” panu Tomaszowi Krawczykowi z Wieży, a burmistrz Olgierd Poniźnik uhonorował za pracę na rzecz bezpieczeństwa na terenie gminy Gryfów Śląski starszego rachmistrza Izby Celnej Dariusza Stocha.

czytaj dalej »

 Uczniowie z ZSOiZ w Gryfowie Śląskim na szkoleniu w Centrum BOSCH

09-10-2017

Uczniowie z ZSOiZ w Gryfowie Śląskim na szkoleniu w Centrum BOSCH

W bieżącym roku szkolnym szkoła kontynuuje realizację projektu"Podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów i nauczycieli w zakresie diagnozowania i naprawy pojazdów samochodowych w szkołach zawodowych obszaru ZIT AJ"dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, X Osi priorytetowej Edukacja, Działanie: 10.4 Dostosowanie systemów kształcenia i Szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy-ZIT AJ.

czytaj dalej »

Informacja o przewonieniu gazu

09-10-2017

Informacja o przewonieniu gazu


Polska Spółka Gazownictwa informuje, że w dniach 9-12 października 2017 r. na terenie Gmin:
·         Przemków,
·         Jelenia Góra,
·         Mysłakowice,
·         Podgórzyn,
·         Męcinka,
·         Złotoryja,
·         Zagrodno,
·         Chojnów,
·         Chocianów,
·         Legnica,
·         Lubań,
·         Olszyna,
·         Gryfów Śląski,
·         Leśna,
·         Mirsk,
·         Lwówek Śląski,
·         Warta Bolesławiecka,
·         Pieńsk,
·         Osiecznica, miejscowość Świętoszów;
 
przeprowadzi akcję przewonienia gazu ziemnego. Polega ona na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej, przez co zapach gazu staje się intensywniejszy.
Przewonienie przeprowadza się w trosce o bezpieczeństwo odbiorców gazu, w celu wykrycia ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych. W przypadku wyczucia zapachu ulatniającego się gazu należy natychmiast zamknąć kurek przy gazomierzu lub przy urządzeniu gazowym i niezwłocznie powiadomić Pogotowie Gazowe pod numerem tel. 992.
 
Wyczuwalny zapach gazu może świadczyć zarówno o nieszczelności sieci lub instalacji gazowej, jak i niesprawności urządzeń gazowych (np. zanieczyszczonych palników). Kontrolę i naprawę sieci gazowej przeprowadzają służby Polskiej Spółki Gazownictwa, natomiast usuwanie stwierdzonych nieprawidłowości instalacji wewnętrznych w budynkach oraz urządzeń gazowych należy do obowiązków właścicieli lub zarządców obiektów.
 
Zgodnie z obowiązującym prawem za stan techniczny instalacji wewnętrznych odpowiada właściciel lub administrator budynku. Nieszczelności wewnętrznych instalacji oraz urządzeń gazowych należy zlecić zarządcy budynku lub firmie posiadającej uprawnienia do wykonywania robót gazowych.

Polska Spółka Gazownictwa informuje, że w dniach 9-12 października 2017 r., m.in. na terenie Gminy Gryfów Śląski, przeprowadzi akcję przewonienia gazu ziemnego. Polega ona na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej, przez co zapach gazu staje się intensywniejszy.Przewonienie przeprowadza się w trosce o bezpieczeństwo odbiorców gazu, w celu wykrycia ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych.


czytaj dalej »

Uwaga silny wiatr!

05-10-2017

Uwaga silny wiatr!


OSTRZEŻENIE Nr 81 
Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny wiatr/2
Obszar: województwo dolnoœlšskie
Ważnoœć: od godz. 14:00 dnia 05.10.2017 do godz. 23:00 dnia 05.10.2017
Przebieg: Prognozuje się wystšpienie silnego wiatru o œredniej prędkoœci od 35 km/h do 50 km/h, z porywami do 95 km/h, miejscami do 115 km/h, z południowego zachodu i zachodu.
Prawdopodobieństwo wystšpienia zjawiska: 95%
Uwagi: W przypadku istotnich zmian prognoz Ostrzeżenie będzie akualizowane.
Dyżurny synoptyk IMGW-PIB: Edyta Socha
Godzina i data wydania: godz. 18:54 dnia 04.10.2017

OSTRZEŻENIE Nr 81


Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny wiatr/2

Obszar: województwo dolnośœlskie

Ważnoœć: od godz. 14:00 dnia 05.10.2017 do godz. 23:00 dnia 05.10.2017

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o œredniej prędkoœci od 35 km/h do 50 km/h, z porywami do 95 km/h, miejscami do 115 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

Prawdopodobieństwo wystšpienia zjawiska: 95%

Uwagi: W przypadku istotnich zmian prognoz ostrzeżenie będzie akualizowane.

Dyżurny synoptyk IMGW-PIB: Edyta Socha

czytaj dalej »

Projekt Mamo Pracuj

04-10-2017

Projekt Mamo Pracuj

Projekt "Mamo pracuj Dofinansowanie kosztów opieki nad dziećmi do 3 lat"  jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

czytaj dalej »

Sesja Rady Miejskiej

04-10-2017

Sesja Rady Miejskiej


PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ GMINY GRYFÓW  ŚLĄSKI
INFORMUJE  MIESZKAŃCÓW, że w dniu 6 października 2017 roku o godz. 10.00
 w świetlicy wiejskiej w Rząsinach odbędzie się
SESJA RADY MIEJSKIEJ 
GMINY GRYFÓW ŚLĄSKI 
TEMATEM OBRAD BĘDZIE:
1.Podsumowanie Konkursu „ Piękna Posesja Gminy Gryfów Śląski ” – edycja 2017 
2.Funkcjonowanie ochrony przeciwpowodziowej i przeciwpożarowej w Gminie Gryfów Śląski 
3.Ocena realizacji budżetu gminy i miasta za I półrocze 2017 roku 
PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ
                     (-)  Robert Skrzypek 

PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ GMINY GRYFÓW  ŚLĄSKI
informuje mieszkańców, że w dniu 6 października 2017 roku o godz. 10.00 w świetlicy wiejskiej w Rząsinach odbędzie sięSESJA RADY MIEJSKIEJ GMINY GRYFÓW ŚLĄSKI 

TEMATEM OBRAD BĘDZIE:
1.Podsumowanie Konkursu „ Piękna Posesja Gminy Gryfów Śląski ” – edycja 2017

2.Funkcjonowanie ochrony przeciwpowodziowej i przeciwpożarowej w Gminie Gryfów Śląski

3.Ocena realizacji budżetu gminy i miasta za I półrocze 2017 roku 


PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ 

     (-)  Robert Skrzypek 

czytaj dalej »

Planowane posiedzenia Rady Miejskiej Gminy Gryfów Śląski

29-09-2017

Planowane posiedzenia Rady Miejskiej Gminy Gryfów Śląski

3 października  2017 r. ( wtorek ) 
godz. 8.00 – posiedzenie Komisji Rozwoju Miasta i Bezpieczeństwa Publicznego 
godz. 11.00 – posiedzenie Komisji Rozwoju Wsi, Rolnictwa i Ochr. Środowiska 
1. Zaopiniowanie projektów uchwał 
2. Sprawy różne
4 października 2017 r. ( środa ) 
godz. 10.00 – wspólne posiedzenie Komisji Sfery Budżetowej i Komisji Rewizyjnej 
1. Zaopiniowanie projektów uchwał 
2. Sprawy różne
6 października 2017r. ( piątek ) 
godz. 10.00 – Sesja Rady Miejskiej Gminy Gryfów Śląski – świetlica wiejska 
w Rząsinach 
1. Podsumowanie Konkursu „ Piękna Posesja Gminy Gryfów Śląski” 
2. Funkcjonowanie ochrony przeciwpowodziowej i przeciwpożarowej w Gminie Gryfów Śląski 
3. Ocena realizacji budżetu gminy i miasta za I półrocze 2017 roku 

3 października  2017 r. ( wtorek ) 

godz. 8.00 – posiedzenie Komisji Rozwoju Miasta i Bezpieczeństwa Publicznego

 
godz. 11.00 – posiedzenie Komisji Rozwoju Wsi, Rolnictwa i Ochr. Środowiska 


1. Zaopiniowanie projektów uchwał

 2. Sprawy różne


4 października 2017 r. ( środa ) 

godz. 10.00 – wspólne posiedzenie Komisji Sfery Budżetowej i Komisji Rewizyjnej 

1. Zaopiniowanie projektów uchwał 

2. Sprawy różne


6 października 2017r. ( piątek ) 


godz. 10.00 – Sesja Rady Miejskiej Gminy Gryfów Śląski – świetlica wiejska w Rząsinach 

1. Podsumowanie Konkursu „ Piękna Posesja Gminy Gryfów Śląski” 

2. Funkcjonowanie ochrony przeciwpowodziowej i przeciwpożarowej w Gminie Gryfów Śląski 

3. Ocena realizacji budżetu gminy i miasta za I półrocze 2017 roku 

czytaj dalej »

Konsultacje z organizacjami pozarządowymi

28-09-2017

Konsultacje z organizacjami pozarządowymi

Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski ogłasza konsultacje z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Przedmiot konsultacji: "Roczny Program Współpracy Gminy Gryfów Śląski z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na terenie  Gminy i Miasta Gryfów Śląski w 2018 roku."  

czytaj dalej »

Informacja dla pacjentów

27-09-2017

Informacja dla pacjentów

Od 1 października zmianie ulega punkt udzielania nocnej i światecznej pomocy medycznej.

czytaj dalej »

Zmiany funkcjonowania biura Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

20-09-2017

Zmiany funkcjonowania biura Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

Uprzejmie informujemy, że Nieodpłatna Pomoc Prawna do końca września funkcjonuje w następujący sposób:
21.09 ( czwartek)    9:45 – 13:45
22.09 ( piątek)        nieczynna
28.09 ( czwartek )   9:45 – 13:45
29.09  ( piątek) 14:00 -18:00
Za zmiany serdecznie przepraszamy!

Uprzejmie informujemy, że Nieodpłatna Pomoc Prawna do końca września funkcjonuje w następujący sposób:

21.09 ( czwartek)    9:45 – 13:45

22.09 ( piątek)        nieczynna

28.09 ( czwartek )   9:45 – 13:45

29.09  ( piątek) 14:00 -18:00

Za zmiany serdecznie przepraszamy!

czytaj dalej »

Ulica Floriańska będzie remontowana

15-09-2017

Ulica Floriańska będzie remontowana

Powiat Lwówecki w dniu 27 lipca br. otrzymał promesę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na realizację zadania pn. „Remont drogi powiatowej nr 2544D ul Floriańska w Gryfowie Śląskim o dł. 0,706 km [intensywne opady deszczu i powódź lipiec 2012 r.] w wysokości 775 200 zł. 

czytaj dalej »

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • 95

Galerie

Sesja Rady Miejskiej