Strategia Rozwoju Gminy i Miasta Gryfów Ślaski na lata 2014 – 2020Kwisonalia Greiffenberg Kolej Dolnośląska


Sołectwa

Wybory uzupełniające sołtysa w Uboczu

30-07-2010

Wybory uzupełniające sołtysa w Uboczu

W związku z nagłą śmiercią ś.p. Roberta Mizgiera – sołtysa Ubocza, Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski zarządził wybory uzupełniające na funkcję sołtysa sołectwa Ubocza.

czytaj dalej »

Wsie stają w szranki

28-07-2010

Wsie stają w szranki

Okazuje się, że nasz region jest miejscem bardzo urokliwych zakątków, gdzie piękno natury splata się z pożyteczną ludzką inicjatywą. Wiedzą o tym mieszkańcy Wieży i Ubocza, którzy biorą udział w wojewódzkim konkursie „Piękna Wieś Dolnośląska”.

czytaj dalej »

Rolnicze kolonie

28-07-2010

Rolnicze kolonie

Dzięki Związkowi Zawodowemu Rolników Rzeczypospolitej „Solidarni” 25 gryfowskich maluchów uczestniczyło w koloniach dla dzieci z rolniczych rodzin.

czytaj dalej »

Święto Rodzine w Myńsku

21-07-2010

Święto Rodzine w Myńsku

Dnia 10 lipca br. odbyła się uroczystość Święta Rodziny w Młyńsku. W kościele p w. Świętego Józefa Robotnika odbyła się msza w intencji rodzin odprawiona przez ks. Kan. Szymona Bajaka. W modlitwie ujęto niespodziewanie zmarłego Sołtysa Ubocza Roberta Mizgiera z Gminy i Miasta Gryfów Śląski.

czytaj dalej »

Nabór wniosków na działanie Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw

16-07-2010

Nabór wniosków na działanie Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania – Partnerstwo Izerskie działające na terenie gmin: Gryfów Śląski, Leśna, Lubań, Lubomierz, Lwówek Śląski, Mirsk, Nowogrodziec, Olszyna, Platerówka, Siekierczyn, Stara Kamienica, Sulików, Świeradów Zdrój, Warta Bolesławiecka, Wleń, Zawidów, Zgorzelec ogłasza konkurs na składanie wniosków o przyznanie pomocy na operacje: Które odpowiadają warunkom przyznania pomocy z zakresu: „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”.

czytaj dalej »

Rolnicy powodzianom

14-07-2010

Rolnicy powodzianom

Pod koniec czerwca rolnicy z gminy Gryfów Śl. przekazali siano dla mieszkańców społeczności poszkodowanych w wyniku tegorocznej powodzi.

czytaj dalej »

Wieś Gminy Gryfów Śląski  Czysta i Gospodarna 2010

10-05-2010

Wieś Gminy Gryfów Śląski Czysta i Gospodarna 2010

Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski Ogłasza XX edycję  konkursu „Wieś Gminy Gryfów Śląski  Czysta i Gospodarna 2010”.  Konkurs będzie obejmował teren sołectw Gminy Gryfów Śląski. Prowadzony będzie w następujących kategoriach:

czytaj dalej »

Konkurs Odnowa i rowój wsi

05-02-2010

Konkurs Odnowa i rowój wsi

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania – Partnerstwo Izerskie ogłasza konkurs na składanie wniosków o przyznanie pomocy na operacje, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy z zakresu: „Odnowa i rozwój wsi”.

czytaj dalej »

Konkurs na składanie wniosków Odnowa i rozwój wsi

04-12-2009

Konkurs na składanie wniosków Odnowa i rozwój wsi

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania – Partnerstwo Izerskie działające na terenie gmin: Gryfów Śląski, Leśna, Lubań, Lubomierz, Lwówek Śląski, Mirsk, Nowogrodziec, Olszyna, Platerówka, Siekierczyn, Stara Kamienica, Sulików, Świeradów Zdrój, Warta Bolesławiecka, Wleń, Zawidów, Zgorzelec ogłasza konkurs na składanie wniosków o przyznanie pomocy na operacje, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy z zakresu:„Odnowa i rozwój wsi”.

czytaj dalej »

Przed dożynkami

2009-08-28

Przed dożynkami

Chociaż żniwa nie są w pełni zaawansowane ze względu na niesprzyjającą pogodę, to jednak przygotowania do tegorocznego święta plonów rozpoczęły się pełną parą. Tym razem dożynki odbędą się w najmniejszym z gryfowskich sołectw – w Wolbromowie.

czytaj dalej »

Papieski szlak

2009-08-28

Papieski szlak

Z inicjatywy Rady Sołeckiej wsi Proszówka po odpustowej Mszy św. przy kaplicy św. Anny 25 lipca br. poświęcono pomnik upamiętniający szlak papieski.

czytaj dalej »

Dożynki Gminne 2009

2009-08-28

Dożynki Gminne 2009

Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski Dyrektor M-GOK w Gryfowie Śląskim Oraz Sołtys Wsi Wolbromów zapraszają na Dożynki Gminne 13 września 2009 boisko w Wolbromowie.

czytaj dalej »

2009-03-31

Turniej Orki Konnej

turniej

Klub Jeździecki „JEDENASTKA IZERSKA” zaprasza na VI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ ORKI KONNEJ  o „ZŁOTY LEMIESZ” oraz „I AMATORSKIE ZAWODY W POWOŻENIU”, które odbędą się 17-go maja 2009 r. od godz. 10.00 przy
„Szałasie” w Złotym Potoku (woj. dolnośląskie).

2009-01-19

Kolejny rok rywalizacji sołectw

Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski ogłasza XIX edycję konkursu
„Wieś Gminy Gryfów Śląski Czysta i Gospodarna 2009”.
Konkurs obejmie teren sołectw Gminy Gryfów Śląski. Prowadzony będzie w następujących kategoriach:
1. gospodarstwa rolne,
2. pozostałe posesje sołectw i firmy produkcyjno – usługowe.
Oceny zgłoszonych posesji dokona powołana przez Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski komisja konkursowa.

czytaj dalej »

2008-03-21

Turnieju Orki Konnej

KJ "Jedenastka Izerska" zaprasza do wzięcia udziału w "V Międzynarodowym Turnieju Orki Konnej", który odbędzie się 18 maja 2008 roku przy Szałasie w Złotym Potoku. Podczas trwania imprezy odbęda się również Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody oraz szereg innych atrakcji. Rozpoczęcie godz. 10:00.

2008-03-13

Mała Odnowa Wsi

Zarząd Województwa Dolnośląskiego zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie realizacji projektów w ramach konkursu "Mała Odnowa Wsi"

czytaj dalej »

Galerie

Wyścig Kolarski o Puchar Św. Anny z Proszówki