Oświata

Koncert podziękowania

25-03-2014

Koncert podziękowania

Mając w pamięci wspaniały klimat i  niezatarte - sympatyczne  wrażenia z koncertu, warto przypomnieć cele tego przedsięwzięcia.
Kierowała nami chęć podziękowania tym wszystkim, którzy dzieląc się swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi, pracą i zapałem, przyczynili się do „rewitalizacji” szkolnej pracowni komputerowej, bez której nie można zrealizować niektórych elementów programu nauczania we współczesnej szkole.
Mając w pamięci wspaniały klimat i  niezatarte - sympatyczne  wrażenia z koncertu, warto przypomnieć cele tego przedsięwzięcia. Kierowała nami chęć podziękowania tym wszystkim, którzy dzieląc się swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi, pracą i zapałem, przyczynili się do „rewitalizacji” szkolnej pracowni komputerowej, bez której nie można zrealizować niektórych elementów programu nauczania we współczesnej szkole.

czytaj dalej »

Zaproszenie dla rodziców

05-02-2014

Zaproszenie dla rodziców

Dyrektor,Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu serdecznie zapraszają wszystkich rodziców, których dzieci rozpoczną naukę w klasie pierwszej w roku szkolnym 2014/2015 na spotkanie w szkole w dniu 12. 02. 2014r. (środa) o godz. 1600.

czytaj dalej »

Jabłko, gruszka i pietruszka zdrowy jestem od maluszka

27-01-2014

Jabłko, gruszka i pietruszka zdrowy jestem od maluszka

Dzieciństwo to okres człowieka, w którym kształtują się jego nawyki oraz przyzwyczajenia i decydują o jego późniejszym stylu życia. Sposób żywienia dzieci wpływa na ich rozwój fizyczny, intelektualny, emocjonalny oraz na zdolność uczenia się. Zasoby, w które zostanie wyposażony młody organizm, są podstawą dobrego funkcjonowania przez wiele lat. Niestety rodzice często w pośpiechu dnia codziennego zapominają o pełnowartościowych posiłkach swoich dzieci, zamieniając je na przetworzone niezdrowe produkty typu fast food. Edukacja na temat zdrowego stylu życia jest potrzebna nie tylko dzieciom, ale przede wszystkim rodzicom.

czytaj dalej »

Hotelarskie ABC

27-01-2014

Hotelarskie ABC

6 grudnia br. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gryfowie Śl. zamienił się w... hotel. Nauczyciele przedmiotów hotelarskich oraz uczniowie w zawodzie technik hotelarstwa przygotowali działania obrazujące specyfikę zawodu hotelarz. W bogatym programie warsztatów znalazło się m.in. spotkanie z dyrektor hotelu „Malinowy Dwór” w Świeradowie-Zdroju, prezentacja obiektów niekonwencjonalnych oraz usług hotelarskich w środkach transportu, filmy z wycieczek zawodoznawczych, kabaret tematyczny, konkursy z mikołajkowymi nagrodami. Wśród zaproszonych gości byli uczniowie z gimnazjum w Leśnej i Gryfowie Śl.

czytaj dalej »

Działo się w Szkole Podstawowej

02-12-2013

Działo się w Szkole Podstawowej

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Łużyckiej Brygady WOP w Gryfowie Śląskim,

funkcjonuje już niemal 50 lat. Oznacza to wiele pokoleń gryfowian, którzy z nasza pomocą weszli w dorosłe życie. Zdajemy sobie sprawę, że jako podstawówka stanowimy ten pierwszy i najważniejszy stopień, który pozwala przygotować fundament dalszego kształcenia.

W ciągu tych wielu lat praca w szkole sukcesywnie zmieniała charakter, co przełożyło się również na sposób pracy z uczniami, rodzicami, środowiskiem.

czytaj dalej »

Święto w Szkole Podstawowej im. W. S. Reymonta w Uboczu

21-11-2013

Święto w Szkole Podstawowej im. W. S. Reymonta w Uboczu

Jak co roku w październiku  Szkoła Podstawowa w Uboczu obchodzi swoje święto związane z rocznicą nadania placówce imienia wielkiego Polaka, laureata Nagrody Nobla- Władysława Stanisława Reymonta.  W tym dniu odbywa się również ślubowanie i pasowanie na ucznia dzieci z klasy I. 

czytaj dalej »

Artyści ze Szkoły Podstawowej im. W. S. Reymonta w Uboczu

18-11-2013

Artyści ze Szkoły Podstawowej im. W. S. Reymonta w Uboczu

Uczniowie naszej placówki brali udział w Międzynarodowym konkursie „Las dla wody – woda dla lasu”, zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe oraz Nadleśnictwo Lwówek Śląski. Laureatami zostali Michał Juszkiewicz z kl.V w kategorii klas IV-VI zdobywając II miejsce – praca została wykonana pod kierunkiem Alicji Celejowskiej. W kategorii klas I-III Wiktoria Gawlak z kl. III zajmując III miejsce – praca wykonana pod kierunkiem Alicji Kuźniarz. 

czytaj dalej »

Rozwijamy swoje pasje

18-11-2013

Rozwijamy swoje pasje

16.10.2013 r. klasy młodsze zostały zaproszone przez Panie z Biblioteki Publicznej w Gryfowie Śl. na spotkanie z autorką książek dla dzieci Wiolettą Piasecką.  Pisarka w zabawny i atrakcyjny sposób wprowadziła dzieci w  świat bajek i baśni, a zagadki i wróżby zachęcały je do brania aktywnego udziału w niecodziennych zajęciach. Na zakończenie każdy  mógł kupić wybraną przez siebie  książeczkę  z imiennym autografem pisarki.

czytaj dalej »

Szkoła Odkrywców Talentów

12-11-2013

Szkoła Odkrywców Talentów

 Od kilku dni jesteśmy również posiadaczami tytułu „Szkoła Odkrywców Talentów”, co znaczy, że Gimnazjum w Gryfowie Śląskim jest szkołą promującą ucznia zdolnego, o czym świadczą:
• szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych rozwijających uzdolnienia i zainteresowania
• opracowane indywidualne Programy Toku Nauki,
• ciekawe projekty realizowane z partnerami zewnętrznymi: uczelniami,
Pamiętajmy, że stymulowane i rozwijane zdolności naturalne mogą przerodzić się w talent.

mgr Elżbieta Demidow

czytaj dalej »

Na Zlocie Szkół Reymontowskich

25-10-2013

Na Zlocie Szkół Reymontowskich

Od 27 do 29 września br. delegacja ze Szkoły Podstawowej im. Władysława St. Reymonta w Uboczu gościła na XVII Ogólnopolskim Zlocie Szkół Reymontowskich w Solcu w województwie mazowieckim.

czytaj dalej »

XI Gali Laureatów 2013r.

09-10-2013

XI Gali Laureatów 2013r.

24 września 2013r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta w Lwówku Śląskim,

Odbyła się uroczystość XI Gali Laureatów 2013r.

Naszą szkołę reprezentował dyrektor P. D. Zatoński, oraz wyróżnieni uczniowie ich rodzice

 i nauczyciele.

czytaj dalej »

Wyprawka Szkolna 2013

23-08-2013

Wyprawka Szkolna 2013

W roku 2013  Rządowym programem  pomocy uczniom „Wyprawka szkolna” objęci są  uczniowie rozpoczynający w roku szkolnym 2013/2014 naukę w klasach:
- I-III i V szkoły podstawowej i ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia,
- II szkoły ponadgimnazjalnej,
- V ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia i ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych,
- II liceum plastycznego,
- II lub VIII ogólnokształcącej szkoły baletowej.

czytaj dalej »

Najlepsi uczniowie

16-07-2013

Najlepsi uczniowie

28 czerwca bieżącego roku oficjalnie zakończył się rok szkolny 2012/2013 i rozpoczęły się upragnione i zasłużone wakacje. Warto więc wymienić najlepszych uczniów w poszczególnych gminnych szkołach.

czytaj dalej »

Konkurs plastyczny „Jakie są moje korzenie ?”-

31-05-2013

Konkurs plastyczny „Jakie są moje korzenie ?”-

16 maja 2013 r. do Biura Senatora RP Jana Michalskiego w Zgorzelcu zostały dostarczone prace plastyczne i literackie uczniów kl. I-VI  SP w Uboczu,  które wzięły udział w regionalnym etapie ogólnopolskiego konkursu historycznego „Jakie są moje korzenie ?”- znam historię swojej rodziny, miejsca zamieszkania, województwa i ojczyzny. Organizatorem konkursu jest  Parlamentarny Zespół ds. Dzieci.

czytaj dalej »

Konkurs EKOLOG-PLASTYK

14-03-2013

Konkurs EKOLOG-PLASTYK

Szkoła Podstawowa w Gryfowie Śląskim  ma zaszczyt zaprosić mieszkańców naszego miasta do odwiedzenia naszej szkoły w dniu 22.03.2012. Szczegóły na plakacie.

czytaj dalej »

Spotkanie w szkole

22-02-2013

Spotkanie w szkole

Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu serdecznie zapraszają wszystkich rodziców, których dzieci rozpoczną naukę w klasie pierwszej w roku szkolnym 2013/2014, na spotkanie w szkole w dniu 27.02.2013r. (środa) o godz. 1600.

czytaj dalej »

Wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim

23-11-2012

Wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim

To szczególnego rodzaju wyróżnienie dla naszych przedsięwzięć bezpośrednio związanych z edukacją i wychowaniem. Szczególnego, ponieważ prawo do przyznawania patronatu honorowego i udział w komitecie honorowym przysługuje wyłącznie ministrowi.

czytaj dalej »

Święto Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu

16-11-2012

Święto Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu

26 października 2012 roku obchodziliśmy Święto Szkoły połączone ze ślubowaniem i pasowaniem klasy pierwszej na uczniów. Z tej okazji odbyła się szkolna  uroczystość, na którą zaproszono wielu gości. Oprócz  Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski nie zabrakło  Radnych, dyrektorów placówek, przedstawicieli Rady Rodziców, Rady Sołeckiej, Przyjaciół Szkoły, Gości z partnerskiej szkoły z Gryfic oraz rodziców.

czytaj dalej »

XVI Ogólnopolski Zlot Szkół Reymontowskich

16-11-2012

XVI Ogólnopolski Zlot Szkół Reymontowskich

W dniach od 05 do 07 października 2012 roku delegacja Szkoły Podstawowej w Uboczu w składzie: Julia Łopąg, Patrycja Koman, Maciej Celuch, pani dyrektor Anna Pląskowska i nauczycielka języka polskiego pani Danuta Woźniczko była gościem XVI Ogólnopolskiego Zlotu Szkół Reymontowskich, którego tegorocznym organizatorem było Gimnazjum im. W. Stanisława Reymonta w Kleszczowie (powiat bełchatowski, woj. łódzkie).

czytaj dalej »

Na dobry początek nauki

12-09-2012

Na dobry początek nauki

Inauguracja nowego roku szkolnego w gminie Gryfów Śląski zaznaczyła się serią nominacji nauczycielskich i ogłoszeniem stypendium dla zdolnej gryfowskiej gimnazjalistki.

czytaj dalej »

Podatek Śmieciowy Gminny Telefon Alarmowy Ochrona przyrody Ostrzezenia pogodowe Ochrona zdrowia Schronisko dla zwierząt Gmina przyjazna niesłyszącym M-GOK w Gryfowie Śląskim Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim               Rozkład Jazdy PKPRozkład Jazdy PKS

                      Pozycjonowanie: Taxi Gryfów Śląski Bielak-Systemy

Adres:

Urząd Gminy i Miasta
ul. Rynek 1 59-620 Gryfów Śląski
Konto: PKO BP SA 77 1020 2124 0000 8402 0011 0106

Godziny pracy:

poniedzialek 8.00 - 17.00
wtorek-czwartek 7.30 - 15.30
piatek 7.30 - 14.30

Kontakt:

telefon sekretariat:
75 78 13 552
Fax 75 78 13 916
email: