Strategia Rozwoju Gminy i Miasta Gryfów Ślaski na lata 2014 – 2020
Kwisonalia Greiffenberg Kolej DolnośląskaStrona główna » Z Regionu

28-01-2019

Koncert Noworoczny w Gryfowie Śląskim

26 stycznia 2019 roku w Gryfowie Śląskim, w kościele Św. Jadwigi, odbył się Koncert Noworoczny "Mija Rok", na którym wystąpili muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry oraz Chór Harfa z Piechowic.

 


Koncerty noworoczne organizowane przez władze Powiatu Lwóweckiego we współpracy z władzami poszczególnych gmin to już tradycja. Organizowane są one już od dwudziestu lat.

– Te koncerty to podkreślenie takiej dobrej współpracy i więzi z gminami powiatu lwóweckiego – tłumaczy Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki, który dodaje, iż co roku odbywają się one w innej gminie naszego powiatu. Ma to na celu podkreślenie takiej dobrej współpracy z Powiatu z poszczególnymi gminami. Wprawdzie ta współpraca jest realizowana przez cały rok, jednak te koncerty są jej takim ukoronowaniem. – To jest taka wisienka na torcie, święto Gminy i Powiatu wspólnie organizowane w postaci Koncertu Noworocznego. – dodaje Starosta, który przyznaje, iż Koncerty Noworoczne to święto głównie mieszkańców i takie dobre wejście w nowy rok. – To jest święto mieszkańców i są to koncerty organizowane głównie dla mieszkańców.

Tegoroczny Koncert odbył się w sobotę, 26 stycznia 2019 roku w kościele pw. Św. Jadwigi w Gryfowie Śląskim. Przybyli na to wyjątkowe wydarzenie goście mieli okazję wysłuchać wspaniałych kolęd i pastorałek w wykonaniu Orkiestry Dętej przy Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze pod batutą Marka Fligera oraz Chóru „Harfa” z Piechowic pod batutą Wiesławy Tobiasz. 


Wszystkich powitał gospodarz ksiądz Krzysztof Kurzeja – Mam nadzieję, że będziemy przeżywać piękne, wspaniałe chwile wsłuchując się w utwory pastoralne i kolędy, które zaśpiewają wspaniali artyści. – mówił proboszcz gryfowskiej parafii, który podziękował także organizatorom za wybór gryfowskiej świątyni. 
Później głos zabrali Pan Daniel Koko, Starosta Lwówecki i Pan Olgierd Poniźnik Burmistrz Gryfowa Śląskiego, którzy powitali poszczególnych gości, wśród których nie zabrakło samorządowców, przedstawicieli gminnych i powiatowych jednostek, czy przedstawicieli służb mundurowych. Tak Starosta jak i Burmistrz zachęcali wszystkich do aktywnego włączenia się w ten koncert i wspólnego śpiewania – Dziś w trwającym jeszcze okresie Bożego Narodzenia wysłuchamy a także zaśpiewamy wspólnie z chórem kolędy i pastorałki, do czego Państwa gorąco zachęcam. – mówił Starosta.  –  Wspólne nasze kolędowanie bardzo zbliża ludzi i jednoczy, daje uczucie bliskości, więzi. Kolędy są przepełnione ciepłem, dobrem, miłością, otwartością i ludzką solidarnością. – dodawał Burmistrz. 


Jak się szybko okazało zgromadzonych wcale nie trzeba było specjalnie zachęcać do aktywnego udziału. Wybrany repertuar wszystkim dobrze znanych i lubianych kolęd w znakomitej oprawie muzycznej nie mógł się nie podobać a pięknie podświetlone wnętrza gryfowskiej świątyni dodawały koncertowi wyjątkowego uroku.Pozycjonowanie: Taxi Gryfów Śląski Bielak-Systemy

Adres:

Urząd Gminy i Miasta
ul. Rynek 1 59-620 Gryfów Śląski
Konto: PKO BP SA 77 1020 2124 0000 8402 0011 0106

Godziny pracy:

poniedzialek 8.00 - 17.00
wtorek-czwartek 7.30 - 15.30
piatek 7.30 - 14.30

Kontakt:

telefon sekretariat:
75 78 13 552
Fax 75 78 13 916
email: