Strategia Rozwoju Gminy i Miasta Gryfów Ślaski na lata 2014 – 2020Kwisonalia Greiffenberg Kolej Dolnośląska


Strona główna » Z Regionu

08-10-2018

Piesze Wędrówki z Gryfowa Śląskiego do Proszówki


Pierwsza impreza rodzinna w gminie Gryfów odbyła się 6 października 2018. Organizatorem i inicjatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Rozwoju Proszówki, a celem imprezy jest stworzenie atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego w gronie rodziny, popularyzacja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu oraz promocja walorów krajoznawczych i historycznych Gryfowa oraz Proszówki. 
W piękne, słoneczne i wyjątkowo ciepłe południe jak na październik, swoją wędrówkę rozpoczęło od godz. 12.00 z Rynku w Gryfowie 6 rodzin zamieszkałe w Gminy Gryfów. Rodziny na starcie otrzymały karty startowe z opisem wyprawy w treści należało wykonać: 7 zadań na spostrzegawczość i ich wynik zapisać, zaliczyć 7 punktów kontrolnych (m.in. zadania z wiedzy o Proszówce, sprawnościowe, manualne) za które rodziny otrzymywały punkty. Dziękujemy obsłudze punktów kontrolnych: rynek Gryfów- Adriana Karpowicz, szpital - Agnieszka Królak, kasztany - Darek August, świetlica wiejska w Proszówce - Agnieszka August, remiza OSP Proszówka- Kamila Zajączkowska, Kapliczka Leopolda - Jola Burkot, „Alpaki z Proszówki” - Szymon Kownacki. Do pokonania rodziny miały trasę długości ok. 5 km. Na łączną klasyfikację rodzin miały wpływ zdobyte punkty, ale również czas przejścia. Najszybciej trasę pokonała rodzina uzyskując czas 1 godz. 34 min.
I miejsce oraz tytuł Rodziny Roku 2018 otrzymała rodzina Kozłowskich w nagrodę otrzymali Puchar Rodziny Roku ufundowany przez Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski Olgierda Poniźnika oraz nagrodę rzeczową voucher na obiad dla całej rodziny w Restauracji ZORNICA ufundowany przez Radnego Rady Miejskiej Jerzego Guzy. 

Pierwsza impreza rodzinna w gminie Gryfów odbyła się 6 października 2018. Organizatorem i inicjatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Rozwoju Proszówki, a celem imprezy jest stworzenie atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego w gronie rodziny, popularyzacja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu oraz promocja walorów krajoznawczych i historycznych Gryfowa oraz Proszówki. W piękne, słoneczne i wyjątkowo ciepłe południe jak na październik, swoją wędrówkę rozpoczęło od godz. 12.00 z Rynku w Gryfowie 6 rodzin zamieszkałe w Gminy Gryfów.


 


II miejsce zajęła rodzina Rusinków w nagrodę otrzymała zestaw gier planszowych dla całej rodziny ufundowaną przez Kamilę Zajączkowską 
III miejsce rodzina Stępniaków w nagrodę otrzymali zestaw plastików gospodarstwa domowego przekazany prze firmę JELENIA PLAST. 
IV rodzina Błauciaków, V rodzina Grzelczaków, VI rodzina Mikieciuków, w nagrodę otrzymali zestawy upominkowe od Stowarzyszenia Rozwoju Proszówki. Wszystkie rodziny otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale oraz posiłek regeneracyjny. 
Nad prawidłowym przebiegiem Pieszych Wędrówek czuwała komisja sędziowska w składzie Olgierd Poniźnik, Jerzy Guzy, Jan August. 
Na placu rekreacyjnym w Proszówce czekała kolejna niespodzianka była to gra „Potyczki Gryfów”. W zabawie mógł wziąć udział każdy bez ograniczeń wiekowych a gra polegała na pobraniu karty, zebraniu 9 naklejek, które otrzymywało się za wykonanie zadań przygotowanych przez instytucje i organizacje. Bardzo dziękujemy w tym miejscu za obecność i pomoc w organizacji tej zabawy: Stowarzyszeniu na rzecz osób niepełnosprawnych „MOCNI” na czele z Izą Mikołajczyk, Lokalnej Grupie Działania „Partnerstwo Izerskie” z Marcelą Tyką, Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Gryfów Śląski na czele z Jolantą Kuczyńską, Miejsko – Gminnemu Ośrodkowi Kultury z Magdaleną Antonowicz, Ochotniczej Straży Pożarnej na czele z Kamilą Zajączkowską, Stowarzyszeniu Harcerstwa Katolickiego „ZAWISZA” na czele z Dorotą Sikorską, Komendzie Powiatowej Policji Lwówek Śląski na czele z Mateuszem Królakiem, Zespołowi folklorystycznemu „Sołtysowe Gryfinki” z Proszówki na czele z Janem Augustem, w imieniu Stowarzyszenia Rozwoju Proszówki zabawę poprowadziła Agnieszka Królak. W zabawie pobranych zostało 43 kary gry „Potyczki Gryfów” a wśród wszystkich uczestników, którzy oddali kupony zostały rozlosowane nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Proszówki. Główną nagrodą był voucher o wartości 150 zł do realizacji w sklepie Decathlon, który szczęśliwie w drodze losowania trafił do Rodziny Roku w „Pieszych Wędrówkach” - Państwa Kozłowskich. Dodatkowo dla wszystkich uczestników czekała strefa gastronomiczna z pysznymi kiełbaskami i pierogami obsługiwana przez Kazimierza Rutkowskiego i Leszka Paliwoda oraz słodki bufet z domowymi ciastami przygotowany przez zespół „Sołtysowe Gryfinki”. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał zespół medyczny PATROL-MED. 
Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i realizację wydarzenia a uczestnikom że zechcieli nas odwiedzić i być razem z nami w tym dniu. Zapraszamy już na kolejną edycję imprezy w czerwcu 2019r.

Rodziny na starcie otrzymały karty startowe z opisem wyprawy w treści należało wykonać: 7 zadań na spostrzegawczość i ich wynik zapisać, zaliczyć 7 punktów kontrolnych (m.in. zadania z wiedzy o Proszówce, sprawnościowe, manualne) za które rodziny otrzymywały punkty. Dziękujemy obsłudze punktów kontrolnych: rynek Gryfów- Adriana Karpowicz, szpital - Agnieszka Królak, kasztany - Darek August, świetlica wiejska w Proszówce - Agnieszka August, remiza OSP Proszówka- Kamila Zajączkowska, Kapliczka Leopolda - Jola Burkot, „Alpaki z Proszówki” - Szymon Kownacki. Do pokonania rodziny miały trasę długości ok. 5 km. Na łączną klasyfikację rodzin miały wpływ zdobyte punkty, ale również czas przejścia. Najszybciej trasę pokonała rodzina uzyskując czas 1 godz. 34 min. I miejsce oraz tytuł Rodziny Roku 2018 otrzymała rodzina Kozłowskich w nagrodę otrzymali Puchar Rodziny Roku ufundowany przez Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski Olgierda Poniźnika oraz nagrodę rzeczową voucher na obiad dla całej rodziny w Restauracji ZORNICA ufundowany przez Radnego Rady Miejskiej Jerzego Guzy. 

II miejsce zajęła rodzina Rusinków w nagrodę otrzymała zestaw gier planszowych dla całej rodziny ufundowaną przez Kamilę Zajączkowską 

III miejsce rodzina Stępniaków w nagrodę otrzymali zestaw plastików gospodarstwa domowego przekazany prze firmę JELENIA PLAST.

IV rodzina Błauciaków, V rodzina Grzelczaków, VI rodzina Mikieciuków, w nagrodę otrzymali zestawy upominkowe od Stowarzyszenia Rozwoju Proszówki.

Wszystkie rodziny otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale oraz posiłek regeneracyjny. Nad prawidłowym przebiegiem Pieszych Wędrówek czuwała komisja sędziowska w składzie Olgierd Poniźnik, Jerzy Guzy, Jan August. Na placu rekreacyjnym w Proszówce czekała kolejna niespodzianka była to gra „Potyczki Gryfów”. W zabawie mógł wziąć udział każdy bez ograniczeń wiekowych a gra polegała na pobraniu karty, zebraniu 9 naklejek, które otrzymywało się za wykonanie zadań przygotowanych przez instytucje i organizacje. Bardzo dziękujemy w tym miejscu za obecność i pomoc w organizacji tej zabawy: Stowarzyszeniu na rzecz osób niepełnosprawnych „MOCNI” na czele z Izą Mikołajczyk, Lokalnej Grupie Działania „Partnerstwo Izerskie” z Marcelą Tyką, Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Gryfów Śląski na czele z Jolantą Kuczyńską, Miejsko – Gminnemu Ośrodkowi Kultury z Magdaleną Antonowicz, Ochotniczej Straży Pożarnej na czele z Kamilą Zajączkowską, Stowarzyszeniu Harcerstwa Katolickiego „ZAWISZA” na czele z Dorotą Sikorską, Komendzie Powiatowej Policji Lwówek Śląski na czele z Mateuszem Królakiem, Zespołowi folklorystycznemu „Sołtysowe Gryfinki” z Proszówki na czele z Janem Augustem, w imieniu Stowarzyszenia Rozwoju Proszówki zabawę poprowadziła Agnieszka Królak. W zabawie pobranych zostało 43 kary gry „Potyczki Gryfów” a wśród wszystkich uczestników, którzy oddali kupony zostały rozlosowane nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Proszówki. Główną nagrodą był voucher o wartości 150 zł do realizacji w sklepie Decathlon, który szczęśliwie w drodze losowania trafił do Rodziny Roku w „Pieszych Wędrówkach” - Państwa Kozłowskich. Dodatkowo dla wszystkich uczestników czekała strefa gastronomiczna z pysznymi kiełbaskami i pierogami obsługiwana przez Kazimierza Rutkowskiego i Leszka Paliwoda oraz słodki bufet z domowymi ciastami przygotowany przez zespół „Sołtysowe Gryfinki”. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał zespół medyczny PATROL-MED. Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i realizację wydarzenia a uczestnikom że zechcieli nas odwiedzić i być razem z nami w tym dniu. Zapraszamy już na kolejną edycję imprezy w czerwcu 2019r.


Tekst i zdjęcie : Stowarzyszenie Rozwoju Proszówki

Galerie

Piesze Wędrówki z Gryfowa Śląskiego do Proszówki

Pozycjonowanie: Taxi Gryfów Śląski Bielak-Systemy

Adres:

Urząd Gminy i Miasta
ul. Rynek 1 59-620 Gryfów Śląski
Konto: PKO BP SA 77 1020 2124 0000 8402 0011 0106

Godziny pracy:

poniedzialek 8.00 - 17.00
wtorek-czwartek 7.30 - 15.30
piatek 7.30 - 14.30

Kontakt:

telefon sekretariat:
75 78 13 552
Fax 75 78 13 916
email: