Strategia Rozwoju Gminy i Miasta Gryfów Ślaski na lata 2014 – 2020


Kwisonalia Greiffenberg Kolej Dolnośląska


Strona główna » Gryfów Śląski

21-03-2014

Rewitalizacja parku

6 marca br. rozpoczęła się długo wyczekiwana odnowa małej architektury w Parku Miejskim im. Adama Mickiewicza w Gryfowie Śl. Głównym celem jest przywrócenie funkcji rekreacyjno-integracyjnej tego miejsca.

 


Niestety do tej pory park pozostawał mocno zniszczony i niedoinwestowany. Były stare ławki i kosze na śmieci, które nie dodawały estetyki temu wyjątkowemu zakątkowi. Do tej degradacji przyczyniły się także ostatnie powodzie, które poczyniły ogromne spustoszenie również w obrębie samego parku. To ma się jednak zmienić.
- Park zyska 20 nowych ławek i koszy na śmieci. Wybudowana zostanie nowa piaskownica dla dzieci. Odtworzona zostanie część najbardziej zniszczonych alejek, a także zostaną wykonane nowe nasadzenia drzew i krzewów – mówi o przedsięwzięciu burmistrz Olgierd Poniźnik. - Udrożniony zostanie także odpływ ze stawu, aby obiekt ten nie stwarzał w przyszłości zagrożenia powodziowego. 
Obecna rewitalizacja parku to pierwsza część zadania, które będzie postępować w miarę posiadanych przez gminę środków finansowych. 
- Mam nadzieję, że dzięki tym zabiegom obraz naszego parku miejskiego wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny będzie cieszył oko i zachęcał do wypoczynku – dodaje Olgierd Poniźnik. - Apelujemy tylko do wszystkich gryfowian, aby uszanowali to, co tam zostanie zrobione, ponieważ to wszystko jest przede wszystkim z myślą o nich. 
Całość zadania, na które składają się pieniądze z budżetu gminy, jak i te pozyskane z zewnątrz to w sumie blisko 50 tys. zł. 
Odnowienie małej architektury w gryfowskim Parku Miejskim to nie jedyne przedsięwzięcie związane z miejscami o charakterze rekreacyjnym. Również w tym roku mają rozpocząć się prace przy rewitalizacji podobnego obiektu przy ul. Partyzantów, tzw. Patelni.

Niestety do tej pory park pozostawał mocno zniszczony i niedoinwestowany. Były stare ławki i kosze na śmieci, które nie dodawały estetyki temu wyjątkowemu zakątkowi. Do tej degradacji przyczyniły się także ostatnie powodzie, które poczyniły ogromne spustoszenie również w obrębie samego parku. To ma się jednak zmienić.


- Park zyska 20 nowych ławek i koszy na śmieci. Wybudowana zostanie nowa piaskownica dla dzieci. Odtworzona zostanie część najbardziej zniszczonych alejek, a także zostaną wykonane nowe nasadzenia drzew i krzewów – mówi o przedsięwzięciu burmistrz Olgierd Poniźnik

- Udrożniony zostanie także odpływ ze stawu, aby obiekt ten nie stwarzał w przyszłości zagrożenia powodziowego. Obecna rewitalizacja parku to pierwsza część zadania, które będzie postępować w miarę posiadanych przez gminę środków finansowych. 

- Mam nadzieję, że dzięki tym zabiegom obraz naszego parku miejskiego wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny będzie cieszył oko i zachęcał do wypoczynku – dodaje Olgierd Poniźnik

- Apelujemy tylko do wszystkich gryfowian, aby uszanowali to, co tam zostanie zrobione, ponieważ to wszystko jest przede wszystkim z myślą o nich. Całość zadania, na które składają się pieniądze z budżetu gminy, jak i te pozyskane z zewnątrz to w sumie blisko 50 tys. zł. Odnowienie małej architektury w gryfowskim Parku Miejskim to nie jedyne przedsięwzięcie związane z miejscami o charakterze rekreacyjnym. Również w tym roku mają rozpocząć się prace przy rewitalizacji podobnego obiektu przy ul. Partyzantów, tzw. Patelni.

Pozycjonowanie: Taxi Gryfów Śląski Bielak-Systemy

Adres:

Urząd Gminy i Miasta
ul. Rynek 1 59-620 Gryfów Śląski
Konto: PKO BP SA 77 1020 2124 0000 8402 0011 0106

Godziny pracy:

poniedzialek 8.00 - 17.00
wtorek-czwartek 7.30 - 15.30
piatek 7.30 - 14.30

Kontakt:

telefon sekretariat:
75 78 13 552
Fax 75 78 13 916
email: