Strategia Rozwoju Gminy i Miasta Gryfów Ślaski na lata 2014 – 2020
Kwisonalia Greiffenberg Kolej Dolnośląska


Strona główna » Współpraca z zagranicą

23-02-2010

Teatr i muzyka przeciwko narkotykom

Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013 Operationelles Programm  der grenzübergreifenden Zusammenarbeit Sachsen – Polen 2007-2013. 25 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie założone w planie projektu pt.: ”Europejskie Centrum Kulturalno-Informacyjne” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia 2007-2013. 33-osobowa delegacja niemieckiej młodzieży i nauczycieli przybyła do Gryfowa ok. godz. 12.00.

 

33-osobowa delegacja niemieckiej młodzieży i nauczycieli przybyła do Gryfowa ok. godz. 12.00. Po powitaniu przez sekretarza gminy i zastępczynię burmistrza, goście obejrzeli wystawę „Zaginiona flota” oraz zwiedzili Centrum Informacji Turystycznej. Głównym punktem programu było przedstawienie młodzieżowego teatru „Patrius” „Quomodo vadis homo?”, które odbyło się w świetlicy przy ul. Oldzańskiej.
Prawie godzinna pantomima zrobiła na niemieckiej młodzieży ogromne wrażenie. Po przedstawieniu młodzi mieszkańcy Bischofswerdy, którzy uczą się języka polskiego pod okiem pani Ulrike przedstawili montaż poetycki dotyczący problematyki narkotykowej. Następnie polscy i niemieccy nauczyciele oraz uczestnicy projektu zasiedli do obrad i ustaleń co do dalszej współpracy, a gryfowska młodzież zaprosiła swoich niemieckich rówieśników na pokaz tańca break dance i dyskotekę.

 

O tych co w tle

Chcę serdecznie podziękować osobom, które w pocie czoła i bezinteresownie pracowały na całość przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania chcę złożyć młodzieży z teatru „Patrius” oraz ich opiekunce Małgorzacie Szczepańskiej za trud włożony w przygotowanie spektaklu, Krystynie Pietruszewskiej za wsparcie i pomoc organizacyjną, Marcie Wilas i jej mamie Ryszardzie Skrakowskiej za nieocenioną pomoc logistyczną, Gosi Więcewicz za udział w konferencji, dyrektor Alicji Kownackiej za życzliwość i współpracę. Bez tych osób, pierwsze przedsięwzięcie polsko-niemieckie, będące częścią projektu „Europejskie Centrum Kulturalno-Informacyjne” nie udałoby się tak doskonale.

Natępnego dnia pani Ulrike napisała:

 

(…) Po powrocie do domu pragnę w imieniu moim, Pani Vereny i uczniów raz jeszcze podziękować za zaproszenie. Nie ma dwóch zdań – przedstawienie było bardzo profesjonalne i na bardzo wysokim poziomie. Wyobrażam sobie ile godzin uczenia się, prób i ćwiczeń, korepetycji. Młodzieży super się spodobało, przyznali się, że było to bardzo poruszające, dające do myślenia. Super początek! Mam nadzieję, że osiągniemy przy tym projekcie jakąś ciągłość i już cieszę się z perspektywy następnych spotkań. Pozdrawiam bardzo serdecznie.

 

 

Galerie

Teatr i muzyka przeciwko narkotykom

Pozycjonowanie: Taxi Gryfów Śląski Bielak-Systemy

Adres:

Urząd Gminy i Miasta
ul. Rynek 1 59-620 Gryfów Śląski
Konto: PKO BP SA 77 1020 2124 0000 8402 0011 0106

Godziny pracy:

poniedzialek 8.00 - 17.00
wtorek-czwartek 7.30 - 15.30
piatek 7.30 - 14.30

Kontakt:

telefon sekretariat:
75 78 13 552
Fax 75 78 13 916
email: