Strategia Rozwoju Gminy i Miasta Gryfów Ślaski na lata 2014 – 2020


Kwisonalia Greiffenberg Kolej Dolnośląska
Strona główna » Z Regionu

07-05-2018

Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Gryfowie Śląskim

3 maja świętowaliśmy 227 rocznicę ustanowienia przez Sejm Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Gryfowskie obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Gryfowie Śląskim pod przewodnictwem Proboszcza Parafii - Krzysztofa Kurzei. Po Mszy zgromadzone delegacje złożyły kwiaty pod Tablicą Pamiątkową ku czci Kombatantów Ziemi Gryfowskiej.

 


Gryfowskie obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Gryfowie Śląskim pod przewodnictwem Proboszcza Parafii - Krzysztofa Kurzei. Po Mszy zgromadzone delegacje złożyły kwiaty pod Tablicą Pamiątkową ku czci Kombatantów Ziemi Gryfowskiej. W swoim wystąpieniu Burmistrz Gminy i Miasta, przypomniał wszystkim zgromadzonym jak ważną rolę odgrywamy  w życiu naszego państwa oraz jak bardzo jesteśmy odpowiedzialni za losy Ojczyzny, która jest naszym wspólnym dobrem. Nawiązał również do ważnego jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Krótki montaż słowno-muzyczny przygotowała młodzież z Gimnazjum im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej pod przewodnictwem pani Marzanny Krawiec.
Na zakończenie wysłuchaliśmy krótkiego koncertu przygotowanego przez Gryfowską Kapelę Podwórkową. Był to pierwszy występ naszej kapeli z repertuarem patriotycznym przygotowanym specjalnie na tę okoliczność.
Organizatorzy dziękują licznie zgromadzonym delegacjom, pocztom sztandarowym, przedstawicielom szkół, instytucji oraz organizacji pozarządowych za obecność na tegorocznych uroczystościach.
Anna Michalkiewicz

W swoim wystąpieniu Burmistrz Gminy i Miasta, przypomniał wszystkim zgromadzonym jak ważną rolę odgrywamy  w życiu naszego państwa oraz jak bardzo jesteśmy odpowiedzialni za losy Ojczyzny, która jest naszym wspólnym dobrem. Nawiązał również do ważnego jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Krótki montaż słowno-muzyczny przygotowała młodzież z Gimnazjum im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej pod przewodnictwem pani Marzanny Krawiec.

Na zakończenie wysłuchaliśmy krótkiego koncertu przygotowanego przez Gryfowską Kapelę Podwórkową. Był to pierwszy występ naszej kapeli z repertuarem patriotycznym przygotowanym specjalnie na tę okoliczność.

Organizatorzy dziękują licznie zgromadzonym delegacjom, pocztom sztandarowym, przedstawicielom szkół, instytucji oraz organizacji pozarządowych za obecność na tegorocznych uroczystościach.Anna Michalkiewicz


galeria fotografii

Pozycjonowanie: Taxi Gryfów Śląski Bielak-Systemy

Adres:

Urząd Gminy i Miasta
ul. Rynek 1 59-620 Gryfów Śląski
Konto: PKO BP SA 77 1020 2124 0000 8402 0011 0106

Godziny pracy:

poniedzialek 8.00 - 17.00
wtorek-czwartek 7.30 - 15.30
piatek 7.30 - 14.30

Kontakt:

telefon sekretariat:
75 78 13 552
Fax 75 78 13 916
email: