Strategia Rozwoju Gminy i Miasta Gryfów Ślaski na lata 2014 – 2020
Kwisonalia Greiffenberg Kolej Dolnośląska


Strona główna » Kultura

15-01-2015

Z Nowym Rokiem nowym krokiem

Już po raz trzeci Biblioteka Publiczna w Gryfowie Śl. zorganizowała noworoczne spotkanie przyjaciół i współpracowników. Tym razem odbywało się ono pod hasłem „Z Nowym Rokiem nowym krokiem”.

 

Na zaproszenie dyrektor Marzeny Wojciechowskiej przybyli m.in. przedstawiciele lokalnych samorządów miasta Gryfowa Śl. i powiatu lwóweckiego – burmistrz Olgierd Poniźnik, przewodniczący Rady Miejskiej Robert Skrzypek i radna powiatowa Małgorzata Szczepańska, a także ludzi, z którymi w minionym 2014 roku gryfowskie książniczki aktywnie współpracowały – m.in. kustosz Barbara Grzybek z Archiwum Państwowego we Wrocławiu Oddział w Bolesławcu, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych Małgorzata Wiśniewska, czy też prezes Towarzystwa Miłośników Gryfowa Jan Wysopal, wieloletnia radna Bożena Raubo, prezes Stowarzyszenia Awantura Mariusz Dragan, poetki Joanna Małoszczyk i Elżbieta Śnieżkowska-Bielak oraz przedstawiciel Ziemi Lubańskiej Artur Grabowski.

Spotkanie przy świecach, domowym cieście i ciepłej kawie było okazją do wspomnień, dyskusji i snucia planów na przyszłość. Dyrektor Wojciechowska pochwaliła się zebranym osiągnięciami biblioteki, która jako jedna z nielicznych w regionie wiedzie prym czytelniczy, co zostało dostrzeżone także w samej Warszawie. Podobnie jak kiedyś, tak i dziś gryfowska książnica jest domem dla sztuki i szeroko rozumianej kultury. Jej aktywność na wielu polach to wzór, na który z zainteresowaniem spoglądają inne placówki w naszym regionie. Słowo podsumowania i uznania za pracę na czytelniczej (choć nie tylko) niwie przekazał także burmistrz Olgierd Poniźnik, podkreślając przy tym niebagatelną rolę, jaką gryfowska biblioteka odgrywa w mieście i gminie Gryfów Śl. W końcu 2015 rok to jubileuszowy – 65. rok istnienia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Gryfów Śl., a to jest powód do dumy i wielkiej radości.

Aby jednak wieczór ten nie był tylko spotkaniem wspomnień, atmosferę spotkania umilił swoją bluesową nutą Włodzimierz Zdzienicki ze Lwówka Śl.

fot. Paweł Rubaj

(Artur D. Grabowski) Ziemia Lubańska

Pozycjonowanie: Taxi Gryfów Śląski Bielak-Systemy

Adres:

Urząd Gminy i Miasta
ul. Rynek 1 59-620 Gryfów Śląski
Konto: PKO BP SA 77 1020 2124 0000 8402 0011 0106

Godziny pracy:

poniedzialek 8.00 - 17.00
wtorek-czwartek 7.30 - 15.30
piatek 7.30 - 14.30

Kontakt:

telefon sekretariat:
75 78 13 552
Fax 75 78 13 916
email: