Z Regionu

Ogłoszenie

25-05-2017

Ogłoszenie

Podzielono środki na realizację zadań publicznych w trybie inicjatywy lokalnej  w roku 2017 ogłoszenie

czytaj dalej »

Sesja nadzwyczajna!

25-05-2017

Sesja nadzwyczajna!

PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ GMINY GRYFÓW  ŚLĄSKI
INFORMUJE  MIESZKAŃCÓW, że w dniu 25 maja 2017 roku o godz. 14.00
w sali posiedzeń Urzędu Gminy i Miasta w Gryfowie Śląskim
ODBĘDZIE SIĘ
SESJA  NADZWYCZAJNA
RADY MIEJSKIEJ GMINY GRYFÓW ŚLĄSKI

TEMATEM OBRAD BĘDZIE:

1.Podjęcie uchwały w sprawie zmiany budżetu gminy na 2017r.  

PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ
    (-)  Robert Skrzypek

czytaj dalej »

Uwaga zmiana organizacji ruchu na ul. Młyńskiej

18-05-2017

Uwaga zmiana organizacji ruchu na ul. Młyńskiej

Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i użytkowników ul. Młyńskiej  uprzejmie informuje, iż z dniem  19 maja 2017 roku zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu drogowego na ul. Młyńskiej w Gryfowie Śląskim na odcinku od ul. Jeleniogórskiej do ul. Polnej z dwukierunkowej na jednokierunkową.

czytaj dalej »

Spływ na czym kto może

17-05-2017

Spływ na czym kto może

Komitet Organizacyjny Kwisonaliów 2017 zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na Spływ na czym kto może, 04.06.2017 r. o godz. 15:00 na bulwarze nad Kwisą.

załączniki

czytaj dalej »

Gryfów Śląski w Klastrze Energii Odnawialnej Ziemi Łużyckiej

17-05-2017

Gryfów Śląski w Klastrze Energii Odnawialnej Ziemi Łużyckiej

Pięć dolnośląskich gmin powołało „Klaster Energii Odnawialnej Ziemi Łużyckiej”. To pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce realizowane przez samorządy. Do mieszkańców popłynie tańsza energia. Gminy zaoszczędzą i zmniejszą zagrożenie smogowe. Klaster energii utworzyły gminy: Olszyna, Gryfów Śl., Leśna, Siekierczyn i Lubań.

czytaj dalej »

Inwestycje badawczo-rozwojowe i usługi szkoleniowe dla firm

12-05-2017

Inwestycje badawczo-rozwojowe i usługi szkoleniowe dla firm

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego  - Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE)  w Jeleniej Górze  zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne pt. „Inwestycje badawczo-rozwojowe i usługi szkoleniowe dla firm”
Najbliższe spotkanie będzie dotyczyć możliwości i zasad wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  WD 2014-2020 w kontekście zbliżających się naborów wniosków projektowych przewidywanych na wsparcie inwestycji  badawczo rozwojowych dla przedsiębiorców. Dodatkowo zostaną również przedstawione założenia w ramach projektu RPO WD 2014-2020  pn.: „Partnerstwo na rzecz rozwoju  Dolnośląskich MMŚP i ich pracowników” -  dotyczący wsparcia usług szkoleniowych/rozwojowych.  
Do udziału w spotkaniu, w roli prelegentów, zostali zaproszeni  przedstawiciele Dolnośląskiej Instytucji  Pośredniczącej  RPO WD 2014-2020 oraz Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.
 
Do udziału zapraszamy przedsiębiorców .
Spotkanie odbędzie się 17 maja 2017 r. w Jeleniej Górze:
w siedzibie Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich; 
Plac Ratuszowy 32/32a 
w godzinach 10.00-12.30

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego  - Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE)  w Jeleniej Górze  zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne pt. „Inwestycje badawczo-rozwojowe i usługi szkoleniowe dla firm”. Najbliższe spotkanie będzie dotyczyć możliwości i zasad wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WD 2014-2020 w kontekście zbliżających się naborów wniosków projektowych przewidywanych na wsparcie inwestycji  badawczo rozwojowych dla przedsiębiorców. Dodatkowo zostaną również przedstawione założenia w ramach projektu RPO WD 2014-2020 pn.: „Partnerstwo na rzecz rozwoju Dolnośląskich MMŚP i ich pracowników” -  dotyczący wsparcia usług szkoleniowych/rozwojowych.  
Do udziału w spotkaniu, w roli prelegentów, zostali zaproszeni przedstawiciele Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej  RPO WD 2014-2020 oraz Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Do udziału zapraszamy przedsiębiorców.

Spotkanie odbędzie się 17 maja 2017 r. w Jeleniej Górze:w siedzibie Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich; Plac Ratuszowy 32/32a w godzinach 10.00-12.30


czytaj dalej »

ZSOiZ im. Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim w projekcie TRAILS

11-05-2017

ZSOiZ im. Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim w projekcie TRAILS

Uczniowie naszej szkoły oraz współpracujący z nami przedsiębiorcy będą uczestniczyć w projekcie TRAILS współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014 – 2020.

czytaj dalej »

Zapisy do szkółki piłkarskiej

11-05-2017

Zapisy do szkółki piłkarskiej

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców do zapisania swoich pociech do nowo utworzonej grupy skrzatów-przedszkolaków ( zapisy od 4 roku życia) -na zajęcia z piłki nożnej . Zajęcia prowadzone w naszej szkółce piłkarskiej są formą zachęcenie dzieci do podejmowania aktywności fizycznej opartej na ćwiczeniach z piłkami.        Są odpowiedzią na potrzebę realizacji zainteresowań ruchowych przedszkolaków oraz ich rodziców ,chcących zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju 
fizycznego i motorycznego. Zajęcia prowadzimy przez prawie cały rok kalendarzowy . ( zapisy telefonicznie : 669 775 771 lub 888 866 680 )

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców do zapisania swoich pociech do nowo utworzonej grupy skrzatów-przedszkolaków ( zapisy od 4 roku życia) na zajęcia z piłki nożnej. Zajęcia prowadzone w naszej szkółce piłkarskiej są formą zachęcenie dzieci do podejmowania aktywności fizycznej opartej na ćwiczeniach z piłkami. Są odpowiedzią na potrzebę realizacji zainteresowań ruchowych przedszkolaków oraz ich rodziców ,chcących zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju fizycznego i motorycznego. Zajęcia prowadzimy przez prawie cały rok kalendarzowy ( zapisy telefonicznie : 669 775 771 lub 888 866 680 ).

czytaj dalej »

Jednogłośne absolutorium dla Burmistrza

11-05-2017

Jednogłośne absolutorium dla Burmistrza

W dniu 9 maja br. odbyła się Sesja Zwyczajna – absolutoryjna Rady Miejskiej Gminy Gryfów Śląski . Tematem wiodącym było przedstawienie sprawozdania finansowego, sprawozdania z wykonania budżetu Gminy i Miasta Gryfów Śląski oraz informacji o stanie mienia komunalnego za 2016r. Rada Miejska po zapoznaniu się z w/w dokumentami, po przedstawieniu pozytywnych opinii stałych Komisji Rady i zapoznaniu się z wnioskiem Komisji Rewizyjnej  a także pozytywnymi opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej podjęła w pełnym 15-osobowym składzie – jednogłośnie - uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego i sprawozdania z wykonania budżetu w 2016r. oraz udzieliła absolutorium dla Burmistrza Gminy i Miasta za 2016r. 

czytaj dalej »

Cross Gryfitów 3 - 4.06.2017r.

09-05-2017

Cross Gryfitów 3 - 4.06.2017r.


Zapraszamy do Gryfowa na 2 dni sportowych zmagań. Będzie coś dla biegaczy, ale również dla rowerzystów i miłośników Nordic Walking. 
Zapisy na Bieg Gryfitów i Rowerowy Cross Gryfitów tutaj: http://www.czasomierzyk.pl/zapisy2017/crossgryfitow/
Zapisy na Nordic Walking tutaj (uwaga: opłata startowa za Nordic Walking do wniesienia tylko i wyłącznie w Biurze Zawodów w dniu poprzedzającym bieg i w dniu zawodów): http://www.czasomierzyk.pl/zapisy2017/nordicwalkinggryfitow/

Zapraszamy do Gryfowa na 2 dni sportowych zmagań. Będzie coś dla biegaczy, ale również dla rowerzystów i miłośników Nordic Walking. Zapisy na Bieg Gryfitów i Rowerowy Cross Gryfitów tutaj:crossgryfitow. Zapisy na Nordic Walking tutaj (uwaga: opłata startowa za Nordic Walking do wniesienia tylko i wyłącznie w Biurze Zawodów w dniu poprzedzającym bieg i w dniu zawodów):/nordicwalkinggryfitow/.

czytaj dalej »

Wystawa rysunku

09-05-2017

Wystawa rysunku

12 maja 2017r. godz. 17.00 Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gryfowie Śląskim
serdecznie zaprasza na wystawę rysunku Zofii Dietrich - Wojtkiewicz.

12 maja 2017r. o godz. 17.00 Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gryfowie Śląskim serdecznie zaprasza na wystawę rysunku Zofii Dietrich - Wojtkiewicz.

czytaj dalej »

Obchody Dnia Strażaka

09-05-2017

Obchody Dnia Strażaka

Uroczystości obchodów Dnia Strażaka, w Gminie Gryfów Śląski, odbyły się 6 maja w Świetlicy w Krzewiu Wielkim. Strażacy z Gminy Gryfów Śląski spotkali się przy strażnicy OSP KSRG w Gryfowie Śląskim. Następnie kolumna samochodów przejechała pod kościół gdzie zapalono znicz u stóp figury Św. Floriana, po czym wszyscy udali się do Krzewia Wielkiego. Tam została odprawiona Msza Św. w intencji strażaków koncelebrowana przez proboszcza gryfowskiej parafii ks. Krzysztofa Kurzeję oraz strażaka gryfowskiej OSP a obecnie proboszcza parafii w Wojcieszowie ks. Piotra Sikorskiego.

czytaj dalej »

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Gryfowie Śląskim

09-05-2017

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Gryfowie Śląskim

3 maja 2017r. uroczystości związane z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja, w naszej gminie, rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym Św. Jadwigi w Gryfowie Śląskim. Następnie poczty sztandarowe wraz z delegacjami przeszły na plac ratuszowy.

czytaj dalej »

Konkurs Kulinarny 2017

08-05-2017

Konkurs Kulinarny 2017

„Średniowieczne Smaki znad Kwisy”
Organizator: Urząd Gminy i Miasta Gryfów Śląski.


czytaj dalej »

Sesja Rady Miejskiej

05-05-2017

Sesja Rady Miejskiej


PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ GMINY GRYFÓW  ŚLĄSKI
INFORMUJE  MIESZKAŃCÓW, że w dniu 9 maja 2017 roku o godz. 10.00
w sali posiedzeń Urzędu Gminy i Miasta w Gryfowie Śl. odbędzie się
SESJA RADY MIEJSKIEJ GMINY GRYFÓW ŚLĄSKI 
TEMATEM OBRAD BĘDZIE:
1. Przyjęcie sprawozdania z realizacji budżetu Gminy i Miasta Gryfów Śląski za 2016 rok
2. Ocena działalności Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryfowie Śląskim
PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ
                     (-)  Robert Skrzypek 

PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ GMINY GRYFÓW ŚLĄSKI INFORMUJE MIESZKAŃCÓW, że w dniu 9 maja 2017 roku o godz. 10.00, w sali posiedzeń Urzędu Gminy i Miasta w Gryfowie Śl., odbędzie się SESJA RADY MIEJSKIEJ GMINY GRYFÓW ŚLĄSKI TEMATEM OBRAD BĘDZIE:


1. Przyjęcie sprawozdania z realizacji budżetu Gminy i Miasta Gryfów Śląski za 2016 rok

2. Ocena działalności Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryfowie Śląskim


PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ      

      (-)  Robert Skrzypek 

czytaj dalej »

KONKURS UKWIECONE MIASTO - EDYCJA 2017

04-05-2017

KONKURS UKWIECONE MIASTO - EDYCJA 2017

Konkurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców Gryfowa Śląskiego, dbających o estetykę swojego otoczenia i urodę miasta, w którym mieszkają. W konkursie nie mogą brać udziału laureaci z poprzednich 2 edycji konkursu.

czytaj dalej »

ZBIÓRKA WIELKOGABARYTÓW na terenie Sołectw

04-05-2017

ZBIÓRKA WIELKOGABARYTÓW na terenie Sołectw

Informujemy, że trwa akcja wywozu do RIPOK-u w Lubaniu zbędnych przedmiotów i sprzętu z gospodarstw domowych (sprzęt gospodarstwa domowego, meble itp.).


Wywozem nie będą objęte: gruz i inne podobne odpady, drobne śmieci, odpady niebezpieczne. Odpady pozostawione po terminie nie będą odbierane!

czytaj dalej »

Piękna Posesja Gminy Gryfów Śląski 2017

04-05-2017

Piękna Posesja Gminy Gryfów Śląski 2017

Zapraszamy mieszkańców Sołectw Gminy Gryfów Śląski do wzięcia udziału w kolejnej edycji Konkursu „Piękna Posesja Gminy Gryfów Śląski”.

czytaj dalej »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do złożonej oferty

02-05-2017

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do złożonej oferty


Jest  możliwość zgłaszania uwag do złożonej oferty w trybie art. 19 a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 239 z późn. zm.) na realizację zadania publicznego pt. organizacja i popularyzacja
„8 Edycji Biegu Gryfitów”. 

Jest możliwość zgłaszania uwag do złożonej oferty w trybie art. 19 a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 239 z późn. zm.), na realizację zadania publicznego pt. organizacja i popularyzacja „8 Edycji Biegu Gryfitów”. ogłoszenie i wniosek


czytaj dalej »

Kwisonalia 2017

28-04-2017

Kwisonalia 2017

Prezentujemy program historycznych polsko-niemieckich spotkań na pograniczu kultur, 775 lat Gryfowa Śląskiego - Kwisonalia 2017, które odbędą sie w dniach 2-4 czerwca 2017 roku.


Historyczne polsko - niemieckie spotkania na pograniczu kultur
775 lat Gryfowa Śląskiego - Kwisonalia 2017istoryczne polsko - niemieckie spotkania na pograniczu kultur775 lat Gryfowa Śląskiego - Kwisonalia 2017


czytaj dalej »

 • 1
 • 2
 • 3
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • 89

Galerie

koty